Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Dawni mistrzowie świata wracają na boisko

1 rok temu | 22.08.2020, 14:52
Dawni mistrzowie świata wracają na boisko

Dawni mistrzowie świata wracają na boisko, by zagrać w Meczu Gwiazd podczas TAURON Gigantów Siatkówki

Podczas turnieju TAURON Giganci Siatkówki wystąpią nie tylko cztery topowe zespoły z PlusLigi, ale odbędzie się również wyjątkowy mecz pomiędzy kadrą mistrzów świata i Europy prowadzoną przez trenera Ireneusza Mazura i reprezentacją TAURON Polska Energia, czyli partnera tytularnego turnieju.

Starsi kibice doskonale pamiętają dawne turnieje, w których udział brali najlepsi polscy zawodnicy, na czele z mistrzami Polski juniorów z 1997 roku. Drużynę prowadził wówczas m.in. Ireneusz Mazur, czyli bardzo utytułowany trener, który… postanowił wrócić do dawnych wspomnień i ponownie powołać drużynę reprezentacji Polski.

Drużyna Gwiazd zagra w wyjątkowym spotkaniu z reprezentacją TAURON Polska Energia, czyli partnera tytularnego turnieju TAURON Giganci Siatkówki. Ekipę mają wyłonić rozgrywki wewnątrz firmy, dlatego trener Mazur spodziewa się wysokiego poziomu.

Szkoleniowiec wysłał również powołania do swoich zawodników, a ostatecznie na boisko wrócą tak uznani zawodnicy jak Marcin Prus, Sebastian Świderski, Piotr Gruszka, Michał Winiarski, Robert Szczerbaniuk, Dawid Murek, Grzegorz Szymański, Michał Chadała, Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły. Warto dodać, że ostatni z nich wciąż czynnie gra w siatkówkę jako atakujący Trefla Gdańsk.

– Każdy z chłopaków dostał polecenie, żeby odpowiednio przygotować się do tego meczu. Są to brązowi medaliści mistrzostw Europy kadetów z 1995 roku, mistrzostw Europy juniorów z Izraela 1996 i mistrzowie świat z 1997 roku z Bahrajnu. Mamy tutaj niesamowity przekrój, od prezesa Polskiej Ligi Siatkówki czy Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle po dzisiejszych trenerów. Liczymy, że będzie to ciekawy mecz – mówi Ireneusz Mazur.

– Mecz Gwiazd podczas turnieju TAURON Giganci Siatkówki to doskonała okazja, by wróciły wspomnienia. Każdy z powołanych zawodników odnosił później sukcesy w seniorskiej siatkówce. Takich nazwisk nie trzeba kibicom przedstawiać. Myślę, że dla reprezentacji firmy TAURON Polska Energia będzie to również wielkie przeżycie, bo kto nie chciałby zagrać przeciwko legendom Polskiej Siatkówki? Do zobaczenia w Kępnie – mówi Wojciech Rozdolski, organizator turnieju TAURON Giganci Siatkówki.

Mecz odbędzie się w piątek, 28 sierpnia o godz. 19. Bilety w cenie 60 zł wciąż są dostępne w kasie Qarium Kępno oraz na www.pk.kepno.pl.

Udostępnij