TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Developres drugi raz w Twardogórze

7 miesięcy temu | 01.09.2023, 12:27
Developres drugi raz w Twardogórze

Przedstawiamy DevelopRes SKYRES Rzeszów, który przyjedzie do nas na turniej TAURON Gigantów Kobiet.

Developres w tamtym roku świętował dopiero swoje 10-lecie, a już może się pochwalić gablotą pełną pucharów i medali. Rzeszowianki w najwyższej lidze debiutowały w sezonie 2014/25 i od tamtego czasu aż sześciokrotnie stawały na podium mistrzostw Polski, ale - co ważne - nie mają jeszcze w swojej kolekcji złota Tauron Ligi, co z pewnością determinuje ich cele na najbliższe miesiące.

w poprzednim sezonie Developres w finale play-off naszej ligi stoczył zacięty bój z ŁKS-em. Ostatecznie przegrał tę rywalizację 1:3, ale tak naprawdę o tym, kto zdobędzie złoto, decydowały pojedyncze akcje. W decydującym, czwartym meczu do rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy tie-breaka, w którym łodzianki wygrały najmniejszą możliwą różnicą punktów - 15:13... Co ciekawe - Rzeszów cztery ostatnie lata grał w finale ligi. Za każdym razem jednak przegrywał. Wcześniej - trzy razem z Chemikiem Police.

Największy sukces drużyny z Podkarpacie to jak na razie zdobycie Pucharu Polski w 2022 roku, kiedy to wygrała w finale z Legionovią 3:1. Coraz lepiej radzi sobie tez w Lidze Mistrzyń. W dwóch ostatnich edycjach Rzeszów wyszedł z grupy i rozgrywki zakończył na ćwierćfinale.

Trenerem Developresu jest Stephane Antiga. Chyba nie musimy przedstawiać tego szkoleniowca. W 2014 roku został z reprezentacją Polski mistrzem świata, a potem pracował z reprezentacją Kanady i Onico Warszawa. Od 2019 roku pracuje w Rzeszowie.

W składzie Developresu na sezon 2023/24 jest wiele znakomitych siatkarek. Rozgrywacjąca Katarzyna Wenerska ma za sobą znakomity sezon reprezentacyjny i udział w niedawnych mistrzostwach Europy. Grały tam też libero Aleksandra Szczygłowska oraz przyjmująca Weronika Szlagowska. W kadrze Stefano Lavariniego znalazła się także środkowa Magdalena Jurczyk. Czeskie barwy na ME reprezentowała Gabriela Orvošová, a Hiszpańskie - Julia De Paula. Jak widać to skład, który gwarantuje w Twardogórze przynajmniej europejski poziom.

Dla Developresu to będzie drugi udział w TAURON Gigantach Siatkówki w drugiej żeńskiej edycji. 

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki