TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Paris Volley - od Antigi do Twardogóry

6 miesięcy temu | 12.10.2023, 01:22
Paris Volley - od Antigi do Twardogóry

Najbardziej rozpoznawalnym siatkarzem Paris Volley jest Nikola Kovacević, który w sezonie 2018/29 był zawodnikiem Chemika Bydgoszcz, a wcześniej (2012/13) Resovii.

Ten doświadczony Serb zjeździł już pół świata - grał m.in. w Rosji, Iranie, Chinach, Arabii Saudyjskiej czy we Włoszech. Dziś to już 40-latek. Z polskich parkietów będziemy też kojarzyć Konto Miyaurę, japońskiego libero, który w poprzednim sezonie grywał w Stali Nysa. Ciekawym siatkarzem jest z pewnością rosły środkowy reprezentacji Niemiec Lukas Maase. Jeszcze w poprzednim sezonie grał w ojczyźnie, w Luneburgu, lecz teraz przeniósł się do Paryża. Ma 214 cm wzrostu, grał na ostatnich mistrzostwach Europy i był członkiem niemieckiej kadry, która pod wodzą Michała Winiarskiego wywalczyła właśnie kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Najlepszy czas w jego karierze, to dwa lata w WfB Friedrichshafen, kiedy to był wicemistrzem kraju i cieszył się ze zdobycia Pucharu Niemiec.

Na ostatnich mistrzostwach Europy grał także serbski libero Milorad Kapur. Ostatni rok grał w Partizanie, a teraz chce próbować swoich sił nad Sekwaną. Trenerem drużyny jest Włoch Fabio Storti, dla którego to jest pierwsza, samodzielna praca. Wcześniej był asystentem m.in. W reprezentacji Estonii, a także w Onico Warszawa, kiedy to w roli pierwszego trenera pracował tam Stephane Antiga. Jak się okazuje – mały jest ten siatkarski świat. Zresztą Antiga – na przełomie wieków – przez kilka lat grał w Paris Volley.

Paris Volley ostatni raz mistrzem Francji było w 2016 roku. Największy sukces to wygranie Ligi Mistrzów w 2001 roku (właśnie z Antigą w składzie) oraz dwukrotnie Pucharu CEV (2014, 2000). Drużyna ze stolicy Francji ma w sumie na koncie 14 medali mistrzostw kraju (w tym aż dziewięć złotych), a także cztery krajowe puchary i trzy superpuchary. W ostatnim sezonie zakończyła ligowe rozgrywki na dziewiątym miejscu.

fot. Paris Volley - Facebook

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki