TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Chemik obroni tytuł?

7 miesięcy temu | 02.09.2023, 02:14
Chemik obroni tytuł?

Chemik Police znów na TAURON Gigantach Siatkówki. Czy obroni tytuł?

To właśnie Chemik Police wygrał przed rokiem pierwszą, historyczną edycję TAURON Gigantów Siatkówki kobiet. Teraz wraca do Twardogóry z nadzieją, by powtórzyć ten sukces. Czy się uda?

Chemik to bez wątpienia najbardziej utytułowana drużyny drugiej dekady XXI wieku w Polsce. Policzanki w ostatnich 10 latach właściwie zdominowały ligowe rozgrywki. Od 2014 roku aż ośmiokrotnie zdobywały mistrzostwo Polski. W finałach nie grały tylko w 2019 roku oraz w minionym sezonie, kiedy to musiały zadowolić się piątym miejscem. Najgroszym od kiedy w 2014 roku awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Tę stratę udało się powetować w Pucharze Polski. Chemik dotarł do finału, a tam pokonał 3:2 ŁKS. To był już siódmy triumf w tych rozgrywkach.

Chemik Police to także uznana marka w europejskich pucharach. Największy sukces to oczywiście rok 2015 i czwarte miejsce w Lidze Mistrzyń. Polki były wówczas gospodyniami turnieju finałowego i nie musiały grać w fazie pucharowej, ale w rozgrywkach grupowych zajęły pierwsze miejsce, zostawiając w pokonanym polu Dinamo Kazań. W półfinale za mocna okazała się włoska drużyna Unendo Yamamay Busto Arsizio, a w spotkaniu o trzecie miejsce turecki VakifBank.

Potem tamtego sukcesu nie udało się już powtórzyć, chociaż w 2021 roku był ćwierćfinał (znów porażka z VakifBankiem), a w tym roku udało się osiągnąć rundę play-off (lepsze okazało się Fenerbahce).

W nadchodzącym sezonie Chemik będzie chciał przede wszystkim odzyskać mistrzostwo Polski. Kadrę ma mocną - jak co roku. Jej trzon stanowią reprezentantki Polski, które grały właśnie na mistrzostwach Europy. Agnieszka Korneluk to etatowa środkowa naszej kadry. Dla tej niezwykle doświadczonej zawodniczki, to będzie już czwarty rok w Policach. Martyna Łukasik gra na Pomorzu Zachodnim jeszcze o dwa lata dłużej. Ma w swojej kolekcji trzy mistrzostwa Polski i cztery Puchary Polski, a w tym rokui - podobnie jak Korneluk - z biało-czerwoną kadrą zdobyła brązowy medal Ligi Narodów. Tego lata kontrakt z drużyną podpisała inna z reprezentantek Polski - Monika Fedusio. Na mistrzostwach Europy grała także Rumunka Elizabet Inneh-Varga. Bardzo ciekawie wyglądają dwa zagraniczne transfery Chemika. 25-letnia turecka przyjmująca Saliha Şahin ostatnie lata spędziła w Eczacıbaşı Stambuł, z którymj w 2023 roku dotarła do finału Ligi Mistrzów. Z turecka kadrą wygrała Ligę Narodów. Doświadczona Brazylijka Bruna Honório dwukrotnie była w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Wcześniej występowała m.in. w Radomce i w Developresie. Drużynę uzypełniają m.in. doświadczone: Iga Wasilewska, Natalia Mędrzyk czy Martyna Grajber-Nowakowska, która w tym sezonie ma zagrać na libero.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki