TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

"Życzę Wam niezapomnianych emocji!"

11 miesięcy temu | 22.10.2022, 12:01
"Życzę Wam niezapomnianych emocji!"

Szanowni goście, przyjaciele Gigantów Siatkówki

Jeszcze nie opadły emocje związane z męską edycją TAURON Gigantów Siatkówki, a już z wypiekami na twarzy oglądaliśmy zmagania Pań podczas rozgrywanych w Holandii i w Polsce mistrzostw świata. Nasza reprezentacja – pierwszy raz od ponad 60 lat – awansowała do najlepszej ósemki turnieju. To wielki sukces, który pokazuje, jak olbrzymi potencjał tkwi w naszych paniach. Potencjał, który – moim zdaniem – długo nie był należycie wykorzystany. Dlatego właśnie zrodził się pomysł, by stworzyć TAURON Gigantów Siatkówki Kobiet. Żeńska siatkówka od dawna zasługiwała na to, aby zorganizować w kraju duży, międzynarodowy turniej na wysokim poziomie. W tym roku debiutujemy i od razu w bardzo mocnej obsadzie. W Twardogórze zagrają mistrz i wicemistrz Polski, a także medaliście mistrzostw Niemiec z poprzedniego sezonu. To zapowiada wielkie emocje.

Kolejny raz spotykamy się w Twardogórze. Widzieliśmy się tu miesiąc temu i chociaż nie miałem co do tego nigdy wątpliwości, to mogę teraz potwierdzić, że to miasto świetnie zna i rozumie siatkówkę. Podczas męskiego turnieju atmosfera na trybunach była kapitalna, a zajęte były właściwie wszystkie krzesełka. Chciałem podziękować za gościnę burmistrzowi Pawłowi Czulińskiemu, a także Janowi Świeradowi i całej jego ekipie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jestem pewny, że i tym razem wszystko będzie perfekcyjnie zorganizowane.

Wszystkie mecze turnieju transmitować będzie na żywo TVP Sport, która od tego roku jest partnerem medialnym TAURON Gigantów Siatkówki. Wyniki oglądalności męskiego turnieju już pokazują, że to był świetny wybór. Spotkanie PGE Skry Bełchatów z Knack Volley Roeselare oglądało przed telewizorami ponad 200 tys. widzów! Bardzo się cieszę, że stajemy się częścią misji, jaką wypełnia publiczna telewizja. Jestem przekonany, że czteroletnia współpraca, jaką planujemy, będzie bardzo owocna dla obu stron.

Nie byłoby oczywiście całej inicjatywy, gdyby nie nasi przyjaciele. Dziękuję za zaufanie firmie TAURON, która rozszerzyła współpracę z nami także na turniej pań. Dziękuję firmie Tarczyński, która jest marką ogólnopolską, ale narodziła się na Dolnym Śląsku. Dziękuję przyjaciołom z Liedmann Agro, a także marce Brokelmann. Słowa uznania kieruję w stronę tych wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację obu turniejów w Twardogórze. Serce rośnie gdy widzi się, jak wiele osób chce przyłączyć się do tej charytatywnej inicjatywy, która ma w tym roku pomagać dzieciom z Ukrainy.

Życzę Wam niezapomnianych emocji!

Wojciech Rozdolski

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki