TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Trzecie miejsce dla Chemika

6 miesięcy temu | 01.10.2023, 16:39
Chemik Police trzecią drużyną turnieju TAURON Giganci Siatkówki 2023. W decydującym starciu pokonał w niedzielę SC Potsdam 3:0.

Chemik Police zaczął niedzielny mecz o III miejsce w Twardogórze z wysokiego 'C'. Prowadzenie 5:1 sprawiło, że trener Poczdamu bardzo szybko poprosił o czas. Później jednak Niemki wzięły oddech i doprowadziły do wyrównania (15:15, 16:16). Następnie dwa punkty zdobyły Polki i znów mieliśmy przerwę na żądanie. Zapowiadała się wyrównana końcówka (22:22). W tym momencie skutecznym blokiem popisała się Monika Fedusio, a kolejny punkt atakiem zdobyła Elizabet Inneh-Varga (24:22). W ostatniej akcji tego seta po stronie policznak było trochę nerwowości, ale koniec końców piłka znów trafiła do rumuńskiej atakującej, a ta atakiem po prostej zakończyła tę część gry (25:22).

W drugiej odsłonie Chemik znów wydawał się lepszą drużyną, ale Potsdam nie pozwalał zbytnio odskoczyć. W końcu się to udało (15:11). Grę polskiej drużynie ułatwiała dobra zagrywka. Zresztą po asie Dominiki Pierzchały zrobiło się 18:13, a trener Riccardo Boier poprosił o przerwę. Poczdam walczył. Najpierw dobry blok, a potem atak ze środka Breland Morrissette sprawił, że zrobiła nam się 21:19. Wkrótce - przy serwisie Amerykanki - wicemistrz Niemiec miał piłkę setową (24:22). Końcówka okazała się arcyciekawa - trzy punkty Chemika sprawiły, że to on mógł zakończyć tę grę. Nie udało się i mieliśmy grę na przewagi. Zakończył ją blok Inneh-Vargi, która lekko strąciła piłkę na stronę rywalek (29:27).

W trzecim secie Potsdam grał lepiej, od początku miał dwa-trzy punkty przewagi. Może dlatego, że trener Boieri właściwie wymienił pierwszą szóstkę. Do gry nominował: Harbin, Stautz, Lazaro, Djokić i Kiss. Z pierwszego składu została tylko Cekulaev. Nieźle grała Harbin, wspierały ją skrzydła. Po drugiej stronie wyróżniały się Inneh-Varga i Fedusio. Na szczęście Chemik w odpowiednim momencie wrzucił wyższy bieg i doprowadził do remisu (16:16). Wyszedł na prowadzenie po efektownym bloku na Antonii Stautz. Mieliśmy wymianę ciosów - atak za atak. Nikt nie potrafił wybronić jakiejś piłki (21:21). I chociaż Chemik prowadził 23:21 to jednak Poczdam miał pierwszą piłkę setową - obronioną. W kolejnej akcji Fedusio przepchnęła piłkę ocierając ją o blok rywalek. W ostatniej sytuacji meczu zablokowana została Stautz. MVP wybrano Elizabet Inneh-Varga, która tego dnia atakowała z 45-procentową skutecznością. Statuetkę za trzecie miejsce na rękę kapitan Igi Wasilewskiej wręczył burmistrz Twardogóry Paweł Czuliński.

Grupa Azoty Chemik Police – SC Potsdam 3:0 (25:22, 29:27, 26:24)

Chemik: Inneh-Varga 20, Kowalewska 2, Wasilewska 7, Fedusio 13, Pierzchała 7, Mędrzyk 12, Jagła (libero) oraz Honorio i Sahln.

Potsdam: Taubner 8, Morrissette 4, Kokkonen 6, Guncheva 1, Buterez 6, Cekulaev 9, Kiss 3 (libero) oraz Harbin 4, Stautz 5, Lazaro 4, Djokic 1.