TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

Te drużyny zagrają w TAURON Gigantach Siatkówki 2024

1 miesiąc temu | 10.05.2024, 00:00
Te drużyny zagrają w TAURON Gigantach Siatkówki 2024
Znamy (prawie) wszystkich uczestników turniejów TAURON Giganci Siatkówki 2024.

Drużyny, które zagrają w męskim i żeńskim turnieju TAURON Giganci Siatkówki 2024 poznaliśmy w czwartek (9.05) na konferencji prasowej w gościnnych progach warszawskiego hotelu Crown Plaza przy rondzie Daszyńskiego. Oprócz pomysłodawcy i organizatora zawodów Wojciecha Rozdolskiego pojawili się także: Kryspin Baran - Prezes Zarządu Aluron CMC Warty Zawiercie SA, Jakub Polkowski - z-ca dyrektora ds. programowych TVP Sport, Marek Pieniążek - Wiceprezes Zarządu KS Developres Rzeszów SA, Bartosz Wencław - Wiceprezes Zarządu ŁKS Commercecon Łódź SA, Łukasz Kruk - dyrektor klubu MOYA Radomka Radom, Jan Świerad - dyrektor OSiR-u Twardogóra, a także przyjaciel „Gigantów” Krzysztof Ignaczak.

Powyższe nazwiska wskazują niejako, jakie polskie zespoły zagrają w tym roku w Twardogórze (Dolny Śląsk), gdzie trzeci rok z rzędu odbędą się oba turnieje. W turnieju męskim (7-8 września) zobaczymy: aktualnych wicemistrzów Polski, zdobywców Pucharu Polski Aluron CMC Wartę Zawiercie, Trefl Gdańsk, a także belgijskie Greenyard Maaseik oraz niemieckie VfB Friedrichshafen. W turnieju kobiet (20-21 września) zagrają: Rysice Rzeszów, MOYA Radomka Radom, ŁKS a także... Czwarty uczestnik to jeszcze tajemnica.

- Jestem bardzo zadowolony, że możemy się spotkać praktycznie w tym samym składzie, jeśli chodzi o zespoły. Są też nowe drużyny. Pracujemy nad tym, abyśmy byli jeszcze lepiej zorganizowani i coraz lepiej postrzegani. Cieszy mnie, że TAURON w dalszym ciągu jest naszym partnerem tytularnym. To dla nas bardzo ważne - powiedział Wojciech Rozdolski.
- Prezesowi Kryspinowi Baranowi gratuluję wicemistrzostwa Polski. Może trochę się do tego przyczyniliśmy... (śmiech). Życzę w przyszłym roku mistrzostwa. To naturalny krok do przodu. Gratuluję też srebrnego medalu Devlopresowi Rzeszów. Jest dziś z nami mój przyjaciel Marek Pieniążek. Cieszę się, że dołączyli do nas Radomka Radom i ŁKS. Staramy się nie zawieść oczekiwań. wierzymy, że poziom sportowy będzie co najmniej taki, jak przed rokiem, a może i wyższy – zadeklarował. - Cieszę się, że na konferencji jest pan dyrektor Jakub Polkowski z TVP Sport. To znak, że traktujemy się bardzo poważnie - stwierdził Rozdolski.

- Ten turniej to nasz flagowy produkt jeśli chodzi o tę dyscyplinę sportu w TVP Sport. Bardzo nam zależy na odpowiedniej ekspozycji tego projektu - zadeklarował krótko Polkowski. TVP transmitowała na żywo wszystkie mecze ostatnich dwóch edycji.

Całą konferencję prasową można zobaczyć na stronie - https://www.facebook.com/gigancisiatkowki/videos/1499399327587857
Udostępnij