Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

PKN ORLEN Złotym Sponsorem TAURON Gigantów Siatkówki. Wielki turniej coraz bliżej!

1 rok temu | 20.06.2021, 21:48
PKN ORLEN Złotym Sponsorem TAURON Gigantów Siatkówki. Wielki turniej coraz bliżej!

XII edycja turnieju TAURON Giganci Siatkówki wspierana będzie – tak jak przed rokiem – przez PKN ORLEN. Tegoroczna impreza zapowiada się wyjątkowo, a jej gospodarzem będzie położony na Dolnym Śląsku Jelcz-Laskowice.

Turniej TAURON Giganci Siatkówki narodził się w 2010 roku w Oleśnicy. Jego inicjatorem jest Wojciech Rozdolski. – Wcześniej organizowałem turnieje dla dzieci i młodzieży – mówi Rozdolski. – Przełomem była sytuacja, w której pomogliśmy wraz z kolegą niepełnosprawnemu chłopcu, mieszkającemu pod Oleśnicą. To był Sławek Jałowy. Kupiliśmy mu komputer, koszulki reprezentacji Polski. Wiedzieliśmy jednak, że potrzeby są o wiele większe. Wpadliśmy więc na pomysł, żeby zorganizować turniej i przekazać mu pieniądze, które uzyskamy ze sprzedaży biletów – wspomina. Ta tradycja przetrwała do dziś.

Pierwszych pięć edycji „Gigantów Siatkówki” (2010-2014) zorganizowano w podwrocławskiej Oleśnicy, skąd pochodzi Rozdolski. Potem turniej wędrował po kraju – był w Szczecinie, Wieluniu, Kępnie. Można powiedzieć, że teraz wraca do macierzy, na Dolny Śląsk. – Jestem z tego bardzo zadowolony – uśmiecha się Rozdolski.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 24 września w Miliczu, gdzie zaplanowano finał rozgrywek Młodych Gigantów Siatkówki, a także pokazowy mecz eWinner Gwardii Wrocław z jednym z zagranicznych zespołów. Tego samego dnia w Jelczu-Laskowicach reprezentacja pracowników TAURON stanie naprzeciwko Drużyny Gwiazd Siatkówki Dolnego Śląska. Zwieńczeniem dnia będzie natomiast pojedynek mistrzów świata Ireneusza Mazura z tymi Grzegorza Rysia. Na parkiecie nie zabraknie zatem największych gwiazd polskiej siatkówki ostatnich dwóch dekad. 25 i 26 września to już clou programu, czyli starcia Jastrzębskiego Węgla (mistrzowie Polski 2021) i PGE Skry Bełchatów z dwoma reprezentantami innego kraju. Jakiego? Te szczegóły organizatorzy zdradzą wkrótce.

Od lat formułą TAURON Gigantów Siatkówki jest starcie dwóch polskich zespołów z dwoma zagranicznymi. Ten pomysł się sprawdził. Pozwala kibicom oglądać najlepsze drużyny z Polski, ale też renomowane zespoły m.in. z Włoch czy Niemiec. Dziś można powiedzieć, że doroczna rywalizacja jest z pewnością najważniejszą tego typu imprezą w Polsce i jedną z najważniejszych na świecie. To też zawsze jest dla wszystkich ostatni ważny sprawdzian przed startem ligi.

– Siatkówka to jedna z najbardziej popularnych dyscyplin w naszym kraju. Jako PKN ORLEN wspieramy nie tylko reprezentację kobiet i mężczyzna w siatkówce halowej i plażowej, ale kładziemy też bardzo duży nacisk na szkolenie i rozwój młodych zawodników, którzy zastąpią w przyszłości dzisiejszych mistrzów. Dzięki zaangażowaniu w tę dyscyplinę łączymy kibiców wokół fantastycznych emocji, a dzięki międzynarodowym rozgrywkom   budujemy globalną rozpoznawalność marki ORLEN. Istotny jest dla nas także społeczny aspekt zaangażowania w sport oraz łączenie celów sportowych z działalnością dobroczynną mówi Agata Pniewska, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Chciałem podziękować PKN ORLEN, że kolejny rok nam zaufał. To firma, która znakomicie rozumie sport, w tym także siatkówkę. Uważam, że wspólnie możemy wiele zrobić dla tej dyscypliny, dlatego cieszę się, że znów możemy współpracować przy TAURON Gigantach Siatkówki – mówi Wojciech Rozdolski.

To, że PKN ORLEN jest jednym z głównych partnerów TAURON Gigantów Siatkówki, nie jest przypadkiem. Koncern od lat mocno wspiera rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. Jest głównym sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Logotyp ORLENU możemy oglądać m.in. na koszulkach naszej reprezentacji seniorów, która obecnie z sukcesami rywalizuje w Lidze Narodów (wygrane m.in. z USA i Rosją). To oczywiście tylko przystanek w drodze na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, gdzie Polacy będą głównymi kandydatami nie tyle do medalu, co do złota. Sezon zakończą mistrzostwa Europy (1 – 19 września). Polska jest ich współgospodarzem – razem z Czechami, Estonią i Finlandią. Koncern angażuje się także w rozwój plażowej piłki siatkówej, wspierając organizację takich imprez jak ORLEN Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.

PKN ORLEN jest największym sponsorem polskiego sportu. Flagowym projektem ORLENU jest sponsoring tytularny zespołu F1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Koncern angażuje się w wiele innych dyscyplin sportu – między innymi siatkówkę, lekkoatletykę i kolarstwo. Jest strategicznym mecenasem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego. W ramach Grupy Sportowej ORLEN Koncern wspiera indywidualnie najlepszych, polskich lekkoatletów, m.in. Anitę Włodarczyk, Piotra Małachowskiego czy Pawła Fajdka. ORLEN Team to natomiast najbardziej popularny profesjonalny zespół motorsportowy w Polsce, skupiający zawodników cross–country, żużla, rajdów samochodowych, Formuły 1 i wodnej Formuły 1 oraz akrobacji lotniczych.  ORLEN angażuje się w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, wspierając w 2020 roku ponad 70 instytucji i projektów, których uczestnikami było ponad 320 tysięcy dzieci w Polsce.

Udostępnij