TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

Pierwszy raz na "Gigantkach"

1 rok temu | 22.10.2022, 12:02
Pierwszy raz na "Gigantkach"

Pierwsza edycja TAURON Gigantów Siatkówki rozgrywana jest w bardzo mocnej obsadzie. W Twardogórze grają m.in. mistrz i wicemistrz Polski, a także wicemistrz Niemiec.

Chemik Police

Chemik Police od blisko dekady rozdaje karty w TAURON Lidze. Klub powstał w latach 80-tych, a już w 1994 roku sięgnął po pierwsze mistrzostwo Polski. Na początku XXI wieku drużyna spadła nawet do II ligi, ale potem nastąpiła szybka odbudowa potęgi policzanek. W 2013 roku wróciły do elity i od tego czasu aż ośmiokrotnie grały w finale play-off. Tylko w 2019 roku ich seria została przerwana (IV miejsce). 2015 rok to największy sukces na arenie międzynarodowej - czwarte miejsce w Lidze Mistrzyń. W sezonie 2021/22 w ligowym finale spotkały się z Developresem Rzeszów. Aż dziewięciokrotnie Chemik sięgał po Puchar Polski. Trenerem jest doświadczony Marek Mierzwiński.

DevelopRes Rzeszów

To młody klub, z ledwie 10-letnią historią, ale gabloty już uginają się od sukcesów, chociaż wciąż brakuje złotych medali. Są dwa - za Puchar Polski 2022 i Superpuchar 2021. W Rzeszowie marzą o mistrzostwie Polski. W ostatnich trzech latach za każdym razem udawało się awansować do finały play-off TAURON Ligi, ale efekt był zawsze taki sam - srebrny medal. W sumie Developres ma już pięć krążków mistrzostw Polski. Największy sukces w europejskich pucharach to miniony sezon (2021/22), podczas którego udało się wejść do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Jak będzie w nadchodzącym sezonie?

SSC Palmberg Schwerin

100-tysięczny położony na Pojezierzu Maklenburskim Schwerin może pochwalić się utytułowaną, siatkarską drużyną. SSC Palmberg Schwerin to 12-krotny mistrz Niemiec, który w sumie na podium mistrzostw kraju stał 24 razy. Siedmiokrotnie podnosił w górę Puchar Niemiec. Tak spektakularnych sukcesów nie odnosił na arenie międzynarodowej, ale trzeba zaznaczyć, że w 1978 roku wygrał Ligę Mistrzyń, wtedy nazywaną Pucharem Europy. Poprzedni sezon zakończył na czwartym miejscu w kraju.

SC Postdam

Poczdam to stosunkowo młody klub, bo założony w 1996 roku. Właśnie przeżywa swój najlepszy czas, bo w tym roku awansował do finału ligi, gdzie jednak musiał uznać wyższość ekipy ze Stuttgartu. Jeszcze nie tak dawno w drużynie grała Amerykanka Valerie Nichol, którą dobrze znamy także z polskiej ligi. Barwy klubu obecnie reprezentuje m.in. serbska libero Aleksandra Jegdić, mistrzyni świata 2022. SC Potsdam to klub wielosekcyjny, który przede wszystkim stawia na sport masowy. Trenuje w nim ponad 4000 osób, a sama sekcje siatkarska to ponad 500 członków.

(fot. Chemik Police - Facebook)

Udostępnij