Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Edycja 2021

Gmina Syców gra z TAURON Gigantami Siatkówki

9 miesięcy temu | 09.09.2021, 19:21
Gmina Syców gra z TAURON Gigantami Siatkówki

Gmina Syców trzeci rok z rzędu jest jednym z partnerów turnieju siatkówki TAURON Giganci Siatkówki

Syców kolejny raz jest gminą partnerską turnieju TAURON Giganci Siatkówki. W kwietniu rozegrano tam festiwal TAURON Młodzi Giganci Siatkówki, a we wrześniu zaplanowano turniej eliminacyjny TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Zwycięzcę tych rozgrywek zobaczymy 24. września w Miliczu w wielkim finale.

- Gmina Syców jako partner Międzynarodowego Turnieju Charytatywnego TAURON Giganci Siatkówki występuje już po raz trzeci. To dla nas ogromna radość, że uczestniczymy w tym wyjątkowym przedsięwzięciu, które przyciąga tak wielu partnerów i kibiców. Z wielką przyjemnością i dumą oglądamy zmagania „Gigantów” – zawsze widowiskowe, pełne pasji i emocji, jakie towarzyszą zawodnikom. Syców od zawsze wspiera różne inicjatywy sportowe. Szczególne zaangażowanie miasta widać w corocznych turniejach tenisa stołowego, piłki nożnej, tenisa ziemnego, siatkówki, biegów ulicznych czy tak jak w tym roku, kiedy po raz pierwszy Gmina Syców była gospodarzem największego i najstarszego wydarzenia triathlonowego Garmin Iron Triathlon – mówi burmistrz Miasta i Gminy Syców Dariusz Maniak.

W lipcu nad Zalewem w Stradomi (koło Sycowa) odbyła się X jubileuszowa edycja Garmin Iron Triathlon Syców 2021. To jedyna lokalizacja w ramach cyklu na Dolnym Śląsku. W zawodach wzięło udział niemal siedmiuset zawodników z całej Polski.

Również nad Zalewem w Stradomi zorganizowany został w tym roku VII Turniej im. Tomasza Grzesiaka w Siatkówce Plażowej. Tegoroczna edycja włączona została przez Polski Związek Piłki Siatkowej do harmonogramu rozgrywek z cyklu Eliminacji Mistrzostw Polski, zyskując miano turnieju jednej gwiazdki *. Syców chętnie angażuje się w siatkarskie przedsięwzięcia, wspierając sportową rywalizację zawodników na najwyższym światowym poziomie w „TAURON Gigantach Siatkówki”, ale także przyczyniając się do popularyzacji tej dyscypliny sportowej wśród młodzieży w ramach „TAURON Małych Gigantów Siatkówki”.

We wrześniu natomiast ulice Sycowa i alejki Parku Miejskiego przemierzają uczestnicy biegu „Sycowska Pogoń” pokonując trasę 10 kilometrów. Z roku na rok przybywa chętnych, by wziąć udział w tej imprezie.

- TAURON Giganci Siatkówki to nie tylko gwiazdy światowego formatu, ale też promocja tej dyscypliny w mniejszych ośrodkach. Dlatego właśnie cieszymy się, że jesteśmy w Sycowie. Zawsze możemy liczyć na tę gminę i Pana burmistrza - mówi pomysłodawca imprezy Wojciech Rozdolski.

Tegoroczna edycja imprezy rozegrana zostanie w dniach 24-26 września w Miliczu i Jelczu-Laskowicach.

Bilety dostępne są na stronie gigancisiatkowki.eu/tickets. Szczegółowe informacje odnośnie terminarza można znaleźć TUTAJ (LINK).

Partnerem tytularnym TAURON Gigantów Siatkówki jest TAURON. Złotym Sponsorem - PKN Orlen. Sponsorem Oficjalnym - Liedmann Agro. Głównym Partnerem Medialnym - Polsat Sport. Partnerem Medialnym - Gazeta Wrocławska.

Udostępnij