TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

UKS Lider wygrał finał TAURON Młodych Gigantów Siatkówki

2 lata temu | 24.09.2021, 16:42

UKS Lider Konstantynów Łódzki pokonał 2:1 (27:25, 25:23, 12:25) MKS MOS Wrocław w finale TAURON Młodych Gigantów Siatkówki.

Turniej TAURON Giganci Siatkówki 2021 oficjalnie rozpoczęty! Impreza która w tym roku odbywa się w Miliczu i w Jelczu-Laskowicach zainaugurowana została finałem TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Mecz rozgrywany był w Miliczu.

Uczestników wydarzenia przywitali pomysłodawca i organizator imprezy Wojciech Rozdolski, a także burmistrz Milicza Piotr Lech. Potem na parkiet wyszły młode siatkarki, które do finału awansowały wygrywając turnieje eliminacyjne w Sycowie i w Trzebnicy.

Spotkanie zaplanowano na trzy sety. Puchar zdobywała ta drużyna, która wygrała dwie pierwsze partie. Bardzo wyrównana była zwłaszcza pierwsza odsłona, w której gra w końcówce toczyła się na przewagi. MKS MOS obronił kilka piłek setowych, ale ostatecznie 27:25 wygrał UKS Lider.

Drugi set też był równy. Lepszy finisz miały jednak zawodniczki z Konstantynowa Łódzkiego (25:23), co oznaczało, że to one zdobyły puchar TAURON Młodych Gigantów Siatkówki 2021. Ostatnia partia miała bardziej charakter szkoleniowy. Wrocławianki się rozluźniły i pewnie ją wygrały.

- Mecz był bardzo wyrównany. To korzystne dla obu zespołów, bo kiedy o losie seta decydują dwie-trzy piłki, to wówczas jakość gry jest ogromna. Trzeba trzymać poziom - mówi trener MKS-u MOS-u Wrocław Marcin Murdzek. - Obie drużyny były zbliżone umiejętnościami. Atmosfera i oprawa meczowa sprawiły, że dziewczyny były troszkę przestraszone i pojawiła się spora liczba błędów własnych. Mecz stał jednak na fajnym poziomie. Mieliśmy dużo walki, a o końcówce seta decydowały dwie piłki. Trzecią partię graliśmy szkoleniowo. Kiedy z mojego zespołu zeszła presja, to dziewczynom grało się troszkę łatwiej. Pokazały wtedy fajną siatkówkę - kończy Murdzek.

O godz. 17 w Miliczu kibice zobaczą II-ligowe starcie miejscowej Ziemi Milickiej z SMS-em Spała, a o godz. 20 pokazowy mecz Gwardia Wrocław - Galatasaray Stambuł.

Natomiast w piątek w Miliczu czekają nas dwa mecze gwiazd: Reprezentacja TAURON - Gwiazdy Siatkówki Dolnego Śląska, a na koniec deser: pojedynek mistrzów świata Ireneusz Mazura i Grzegorz Rysia.

Partnerem tytularnym TAURON Gigantów Siatkówki jest TAURON. Złotym Sponsorem - PKN Orlen. Sponsorem Premium - Tarczyński. Sponsorem Oficjalnym - Liedmann Agro. Głównym Partnerem Medialnym - Polsat Sport. Partnerami Medialnymi - Gazeta Wrocławska i Radio ESKA.