TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Twardogóra gościnna dla Gigantów [PODSUMOWANIE]

11 miesięcy temu | 12.10.2022, 11:03
Twardogóra gościnna dla Gigantów [PODSUMOWANIE]

Pierwszy raz TAURON Giganci Siatkówki zawitali do Twardogóry. Trzeba powiedzieć, że gospodarz spisał się na medal, a sama impreza to był popis polskich zespołów.

Męski turniej TAURON Giganci Siatkówki za nami. W starciu polsko-belgijskim najlepszy okazał się aktualny wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel, który obronił tytuł sprzed roku i podniósł w górę wielki puchar TAURON Gigantów Siatkówki. To był ostatni sprawdzian dla naszych drużyn przed startem PlusLigi i wypadł bardzo dobrze, bowiem drugie miejsce zajęła PGE Skra Bełchatów. Na boisku w Twardogórze oglądaliśmy wicemistrzów świata Mateusza Bieńka, Karola Kłosa, Grzegorza Łomacza, Jakuba Popwiczaka i Tomasza Fornala, a także francuskich mistrzów olimpijskich: Benjamina Toniuttiego, Trevora Clevenota i Stephena Boyera.

- Cieszę się, że od razu przyjeżdżam po kadrze i nie ma czasu na dłuższy trening tylko jest szansa zaprezentować się w meczu. Zwłaszcza, kiedy zapełnia się hala. Giganci robią to super. Co roku przyjeżdżamy i co roku wszystko jest świetnie zorganizowane. Pełna hala, super otoczka. Tylko cieszyć się i grać z uśmiechem na ustach – chwalił imprezę reprezentant Polski Jakub Popiwczak.

Boisko to jedno. Wiele działo się na trybunach, które wypełniły się prawie do ostatniego miejska. Kapitalna okazała się twardogórska publiczność, prowadzona przez świetnego spikera zawodów. Doping i świetna zabawa właściwie nie ustawały ani na moment. Widać było, że w Twardogórze znają się na siatkówce i lubią ten sport. Dodajmy, że - jak zawsze - dochód z biletów przeznaczony został na cele charytatywne. Tym razem TAURON Giganci Siatkówki pomagali dzieciom z Ukrainy.

Warto też docenić organizację turnieju. Sprawdzona ekipa TAURON Gigantów Siatkówki to jedno, ale świetnie spisali się też pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze, działający pod okiem dyrektora Jana Świerada. Na każdym kroku widać było, że to zgrana ekipa, która doskonale wie, co jest potrzebne do organizacji tak dużego przedsięwzięcia jak międzynarodowy turniej charytatywny. Nic jednak dziwnego - Twardogóra już wielokrotnie była organizatorem meczów siatkarskich na różnych szczeblach, zaczynając od rozgrywek juniorskich, kończąc na spotkaniach międzynarodowych. Podziękowania należą się też wolontariuszom. Bez nich byłoby dużo turniej.

Cieszy też reaktywacja milickiej Alei Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki. Burmistrz Piotr Lech i Milicz także kochają siatkówkę i powrót gwiazd na tamtejszy Rynek to było duże wydarzenie. To właśnie tam rozegrano zresztą finał TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, a Wojciech Rozdolski zapowiedział, że ta impreza na stałe już zagości w Miliczu. To także na konferencji w Miliczu zapowiedziano, że TAURON rozszerza współpracę także na turniej kobiecy.

Pierwszy raz wszystkie mecze głównego turnieju transmitowane były przez TVP Sport. Umowa została podpisana na cztery lata. Profesjonalna realizacja i fachowy komentarz sprawiły, że z pewnością kibice przed telewizorami lepiej odbierali TAURON Gigantów Siatkówki.

Impreza nie mogłaby się odbyć oczywiście bez sponsorów. Partnerem Tytularnym jest oczywiście TAURON. Złotym Sponsorem – PKN ORLEN. Sponsorami Premium – Brokelmann i Tarczyński. Oficjalnymi Sponsorami – Bank Pekao S.A. i Liedmann Agro. Partnerzy: Sportigio, Graffiti (www.graffiti-wielun.pl), Werina Catrering, IBB, Guardian Clinic, Woda Gigantów Sportu, Frysiak i Cargo Polska. Partnerzy medialni to TVP Sport, Gazeta Wrocławska, Radio Ram i Radio Wrocław. Z „Gigantami” współpracują także: Gmina Milicz, Miasto Syców, Gmina Twardogóra oraz Powiat Wieluński.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki