Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Edycja 2021

Trzebnica - Gmina Wspierająca Sport

9 miesięcy temu | 18.09.2021, 22:18
Trzebnica - Gmina Wspierająca Sport

Gmina Trzebnica wspiera TAURON Gigantów Siatkówki. Jest jednym z gospodarzy eliminacji TAURON Młodych Gigantów Siatkówki.

Na 18 września zaplanowano w Trzebnicy turniej eliminacyjny TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Zwycięzca tych juniorskich rozgrywek zagra w wielkim finale w Miliczu już w najbliższy piątek. Jego rywalem będzie drużyna MKS-u MOS-u Wrocław, która zwyciężyła w sycowskich eliminacjach. To w tej chwili najważniejszy element współpracy Gminy Trzebnica i TAURON Gigantów Siatkówki. O rozwoju tego partnerstwa na początku miesiąca rozmawiali w Trzebnicy burmistrz Marek Długozima i Wojciech Rozdolski - pomysłodawca i organizator turnieju. Obaj panowie uścisnęli sobie dłonie i z nadzieją patrzą w przyszłość.

- Trzebnica – Gmina Wspierająca Sport to coś więcej niż tylko hasło, to autentyczne działanie, zaangażowanie, pasja, wykwalifikowana kadra trenerska i infrastruktura na wysokim poziomie. Gmina Trzebnica to miejsce, gdzie aktywność fizyczna stanowi istotny filar rozwoju i integracji mieszkańców - mówi Marek Długozima, burmistrz Gminy Trzebnica.

- 31 sierpnia otworzyliśmy nowa Gminną Halę Widowiskowo-Sportową im. Dolnośląskich Olimpijczyków. Ma ona łączną powierzchnię 3,5 tys. m2 i pomieści ok. 1000 widzów. Wspaniała arena sportowa dla wielu dyscyplin rozgrywanych na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Gminna Hala Widowiskowo-Sportowa im. Dolnośląskich Olimpijczyków. Imponująca, przestronna, nowoczesna. Od początku koncepcja jej budowy była dla mnie ambitnym pomysłem, a realizacja inwestycji ogromnym wyzwaniem. Prekursorski projekt, w którym zostały zastosowane odważne i innowacyjne rozwiązania. Dziś to jedyny tego rodzaju obiekt w rejonie. W przyszłości stanie się Dolnośląskim Centrum Olimpijskim. Miejsce dla organizacji różnego rodzaju widowisk, w tym koncertów, spektakli, uroczystych gali dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, ale i całego Dolnego Śląska. Hala powstała również z myślą o najmłodszych mieszkańcach, uczniach Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, w której w tej chwili uczy się ponad 800 uczniów. Będzie miejscem ich pierwszych sukcesów, bicia życiowych rekordów, ale także świadkiem mierzenia się ze swoimi słabościami i przestrzenią dla sportowych emocji, które przyniosą indywidualne i drużynowe sukcesy. 18 września po raz pierwszy przetestowali ją młodzi adepci siatkówki podczas turnieju TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Mam nadzieję, że ten turniej będzie dobrym preludium dla turnieju głównego - opowiada włodarz Trzebnicy.

- Myślę, że z Pan burmistrz - tak jak my - kocha sport. Mamy o czym rozmawiać i myślę, że nasza wspólna przyszłość będzie bardzo ciekawa. Cieszymy się, że Gmina Trzebnica jest naszym partnerem - mówi Wojciech Rozdolski.

Główna część turnieju TAURON Giganci Siatkówki w tym roku rozegrana zostanie w Miliczu oraz w Jelczu-Laskowicach. To właśnie w tym drugim mieście oglądać będziemy zmagania PGE Skry, Jastrzębskiego Węgla, Galatasaray Stambuł i Fenerbahce HDI Stambuł (25-26.09).

Udostępnij