TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

TAURON z Gigantami Siatkówki do 2025 roku!

1 rok temu | 12.04.2023, 20:16
TAURON z Gigantami Siatkówki do 2025 roku!

TAURON przez kolejne trzy lata, aż do 2025 roku, będzie partnerem tytularnym TAURON Gigantów Siatkówki, międzynarodowego, charytatywnego turnieju, którego XIV edycja w tym roku ponownie rozegrana zostanie w Twardogórze.


- Dziękuję za zaufanie firmie TAURON. Jest nam niezmiernie miło, że wypracowaliśmy sobie wspólnie tak dobrze działającą relację, która będzie trwała przez kolejne trzy lata. Pokazuje to jak wzorowo razem pracujemy, a nasze działania są godne zaufania. - powiedział w środę Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki, który był w Warszawie gospodarzem konferencji prasowej inaugurującej projekt "Gigantów" 2023. Drugi rok z rzędu impreza będzie miała zarówno męską (14-15.10) jak i żeńską edycję (30.09-1.10).

- Chciałem podziękować osobom, które od lat nas wspierają i pomagają w tworzeniu tego projektu na czele z panem Ryszardem Czarneckim, który po raz kolejny udowadnia, że wspiera siatkówkę, wspiera sport i leży mu to głęboko w sercu - kontynuował Rozdolski.

- To zaszczyt, że mogę wspierać tę inicjatywę od lat. To bardzo ważna idea, która zresztą się rozszerza, bo rok temu pierwszy raz zorganizowaliśmy turniej Gigantów Siatkówki Kobiet. Cieszę się, że dołączyła do naszego grona również Telewizja Polska. Dzięki, której poszerzamy zasięgi o zadowalający poziom.. Chciałem też podziękować za stałość i wierność w uczuciach firmie TAURON - powiedział Ryszard Czarnecki, który od lat jest przyjacielem turnieju.

- Siatkówka to dla Polaków sport wyjątkowy. To w tej dyscyplinie sportu eksplozje entuzjazmu są najgłośniejsze, to tu także okazje do radosnego świętowania zdarzają się najczęściej. Dobrze być częścią siatkarskiej rodziny i zagrzewać do walki o kolejne sukcesy – wyjaśnia Paweł Szczeszek prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Giganci Siatkówki to również istotny turniej dla naszych pracowników. W najbliższy weekend rozegramy firmowe siatkarskie mistrzostwa, a już w czerwcu najlepsza drużyna Grupy zmierzy się na boisku z drużyną gwiazd – dodaje prezes Szczeszek.

Gospodarzem tegorocznego turnieju kolejny raz będzie Twardogóra - niewielka, dolnośląska gmina z wielkim sercem do sportu i siatkówki. Jej gospodarzem jest jeden z najmłodszych burmistrzów w Polsce Paweł Czuliński. W tym roku do jego miasta przyjadą ekipy Trefla Gdańsk oraz Aluron CMC Warty Zawiercie. Jeśli chodzi o żeńskie zespoły z kraju, to skład pozostaje niezmienny: to Grupa Azoty Chemik Police i DevelopRes Bella Dolina Rzeszów. Rywale mają przylecieć z Turcji - zaproszenia do tureckich klubów zostały już wysłane. Organizatorzy czekają na potwierdzenie.

Nowością będzie system rozgrywek. Tym razem nie będzie to pojedynek Polska - Turcja, lecz pierwszego dnia zwyczajnie rozgrywane będą półfinały, a drugiego - mecz o trzecie miejsce i finał. Zwycięzca uniesie w górę nowy puchar Gigantów Siatkówki. Tym razem jest to wielkie, ciężkie, efektowne srebrne serce „Gigantów” zaprojektowane i wykonane przez firmę Brokelmann.

Rozrasta się też turniej TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Oprócz województw dolnośląskiego i łódzkiego, do gry wchodzą młode siatkarki z Wielkopolski. Na turniej finałowy ma również przyjechać ekipa zdolnych siatkarek z Turcji. Nie zabraknie też tradycyjnego pojedynku drużyny TAURONA z zespołem byłych mistrzów świata, w którym znajdzie się m.in. Krzysztof Ignaczak.

Wszystkie mecze głównych turniejów na żywo pokaże TVP Sport.

W kolejnych tygodniach organizatorzy mają ujawniać następne szczegóły TAURON Gigantów Siatkówki 2023.

Udostępnij