TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

TAURON po raz szósty z Gigantami Siatkówki. Znamy uczestników turnieju

3 tygodnie temu | 15.05.2024, 23:51
TAURON po raz szósty z Gigantami Siatkówki. Znamy uczestników turnieju
Po raz szósty TAURON będzie Partnerem Tytularnym TAURON Gigantów Siatkówki. W czwartek poznaliśmy tegorocznych uczestników zarówno turnieju męskiego (7-8 września), jak i żeńskiego (20-21 września).

Wojciech Rozdolski - pomysłodawca i organizator turnieju - karty odsłonił w czwartek (9.05) w gościnnych progach hotelu Crown Plaza w Warszawie. W tym roku w Twardogórze zagrają: Aluron CMC Warta Zawiercie, Trefl Gdańsk, a także belgijskie Greenyard Maaseik i niemieckie VfB Friedrichshafen oraz Rysice Rzeszów, MOYA Radomka Radom, ŁKS i... Czwarty uczestnik turnieju kobiet to jeszcze tajemnica.

- Pracujemy nad tym, abyśmy byli jeszcze lepiej zorganizowani i coraz lepiej postrzegani. Cieszy mnie, że TAURON w dalszym ciągu jest naszym Partnerem Tytularnym. To dla nas bardzo ważne - powiedział Rozdolski.

Nazwa TAURON Giganci Siatkówki po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 2019 roku, podczas turnieju rozgrywanego w Kępnie. To współpraca, która z roku na rok się rozwija. Wtedy było to starcie polsko-włoskie. Biało-czerwone barwy reprezentowały Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów. Z Półwyspu Apenińskiego przyleciały natomiast: Power Volley Milano i Gas Sales Piacenza Volley. Rok później (2020) z powodu pandemii turniej miał charakter krajowy. Walkę o zwycięstwo rozegrały między sobą polskie drużyny. Miejscem eliminacji było Kępno. Do Wielkopolski przyjechały: Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Verva Warszawa Orlen Paliwa i Trefl Gdańsk. W finale Jastrzębie pokonało 3:2 Skrę.
Kolejnym, ważnym krokiem we współpracy firmy TAURON i Gigantów Siatkówki była edycja 2021, kiedy to energetyczny potentat został także patronem TAURON Młodych Gigantów Siatkówki i fundował upominki najlepszym, młodym zawodniczkom.

Trzeci raz mecze na żywo transmitować będzie TVP Sport.
- Ten turniej to nasz flagowy produkt jeśli chodzi o tę dyscyplinę sportu w TVP Sport. Bardzo nam zależy na odpowiedniej ekspozycji tego projektu - zapewnił w czwartek Jakub Polkowski, z-ca dyrektora TVP Sport ds. programowych.
- Cieszę się, że na konferencji jest pan dyrektor Jakub Polkowski z TVP Sport. To znak, że traktujemy się bardzo poważnie - odparł Rozdolski.

Od lat przyjacielem imprezy jest Krzysztof Ignaczak, nasz wybitny siatkarz, mistrz świata z 2014 roku, który - jeszcze jako czynny zawodnik - grał w jednej z pierwszych edycji Gigantów Siatkówki. Potem pojawiał się także w meczach gwiazd.
- Przed nami ważny sezon dla polskiej reprezentacji. Oby stało się tak, że tych reprezentantów, którzy pojawią się we wrześniu w Twardogórze, będziemy mogli nazwać medalistami olimpijskimi. Fajnie by było, gdyby to był złoty medal, ale nie budujmy presji przed tak ważną imprezą - uśmiechał się nasz mistrz. - To jest turniej, który sprawdza formę przed ligowymi rozgrywkami. Można powiedzieć - kluczowy turniej. Można zobaczyć, jakie trzeba zrobić jeszcze szlify, aby drużyna od samego początku zdobywała w lidze punkty. To jest turniej przygotowany znakomicie, w znakomitym anturażu. Ci co byli - to wiedzą, a tych którzy nie byli, zapraszam do Twardogóry - oznajmił.

Na konferencji żartowano, że to właśnie w Twardogórze swój marsz po medale zaczęła Aluron CMC Warta Zawiercie. Do Warszawy przyjechał zresztą jej sternik, prezes Kryspin Baran.
- Dziękuję za zaproszenie sprzed roku. Kierowaliśmy się wówczas dobrymi opiniami z kilkunastu wcześniejszych edycji. Nie bez znaczenia było też zapewnienie partnera medialnego w postaci TVP Sport. Wszystkie pozytywnie opinie się potwierdziły. Byliśmy zaskoczeni zarówno samą organizacją, jak i opakowaniem turnieju - powiedział prezes Aluronu CMC Warty.
- Prezesowi Kryspinowi Baranowi gratuluję wicemistrzostwa Polski. Może trochę się do tego przyczyniliśmy... (śmiech). Życzę w przyszłym roku mistrzostwa. To naturalny krok do przodu - odpowiedział Rozdolski.

Wśród gości konferencji pojawili się także: Marek Pieniążek - Wiceprezes Zarządu KS Developres Rzeszów SA, Bartosz Wencław - Wiceprezes Zarządu ŁKS Commercecon Łódź SA, Łukasz Kruk - dyrektor klubu MOYA Radomka Radom oraz Jan Świerad - dyrektor OSiR-u Twardogóra. Za pośrednictwem krótkiego nagrania kilka słów do wszystkich skierował nieobecny w Warszawie Dariusz Gadomski, Prezes Zarządu Trefla Gdańsk.
Udostępnij