Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Młodzi Giganci

TAURON Giganci Siatkówki – szansa dla młodych

10 miesięcy temu | 13.08.2021, 15:50
TAURON Giganci Siatkówki – szansa dla młodych

TAURON Giganci Siatkówki to nie tylko rywalizacja czołowych drużyn w Europie, ale także turnieje dla młodzieży, które mają wśród niej popularyzować tę dyscyplinę sportu. W tym roku finał TAURON Młodych Gigantów Siatkówki znów zostanie połączony z główną imprezą.

TAURON Młodzi Giganci Siatkówki to nie tylko jeden mecze. Już w kwietniu w Sycowie (woj. dolnośląskie) – drugi rok z rzędu - zagościł festiwal TAURON Młodzi Giganci Siatkówki. W turnieju zagrało dziewięć drużyn z rocznika 2006. Wygrała Wieża Radków. W grupie finałowej znalazły się jeszcze MKS MOS Wrocław i UKS Gminy Miękinia. MVP turnieju wybrano Nadię Łuszyńską z Radkowa. Tomasz Sobolewski – główny sędzia zawodów – przyznał, że ze wszystkich dotychczasowych turniejów cyklu „TAURON Młodzi Giganci Siatkówki” ten miał najwyższy poziom.

Zadowolony był także burmistrz Sycowa Dariusz Maniak, którzy w przeszłości sam grał w siatkówkę. - Bardzo się cieszę, że te zawody już drugi rok z rzędu zawitały do nas. Ta impreza na stałe wpisała się już w głównych „Gigantów Siatkówki”. Chcemy to dalej rozwijać – mówił Dariusz Maniak.

W Sycowie wszystkie siatkarki otrzymały upominki od grupy TAURON. Najlepsze zawodniczki wróciły do domów z nagrodami rzeczowymi i statuetkami, a Wojciech Rozdolski – pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki – ufundował puchary dla trzech najlepszych drużyn.

To był jednak dopiero wstęp do tego, co nas czeka we wrześniu. W pierwszej połowie miesiąca rozegrane zostaną dwa turnieje eliminacyjne stref: dolnośląskiej i łódzkiej. Zagrają w nich dziewczyny z rocznika 2007 (i młodsze). Już dziś wiadomo, że jeden z nich ponownie zagości w Sycowie. Zwycięzcy tych turniejów zmierzą się w wielkim finale, który będzie pierwszym aktem XII edycji charytatywnego turnieju TAURON Giganci Siatkówki. Mecz rozegrany zostanie 24 września w Miliczu. Tego samego dnia Gwardia Wrocław zmierzy się tam w pokazowym spotkaniu z jedną z zagranicznych ekip zaproszonych na zawody. Przypomnijmy, że główna część „Gigantów” rozgrywana będzie 25 i 26 września w Jelczu-Laskowicach.

Wspomniana drużyna Wieży Radków ostatnio w TAURON Młodych Gigantach Siatkówki jest bezkonkurencyjna. Wygrała tegoroczną imprezę w Sycowie oraz dwa finały w Kępnie, gdzie toczyły się poprzednie edycje „Gigantów”. Okazała się tam lepsza od Łaskovii Łask.

- Każdy rodzaj ogólnopolskiego turnieju jest dla dzieci ważny. Impreza pod patronatem „Gigantów Siatkówki” to dla dzieciaczków zawsze jest wielka 'halo'. Starają się do tego podejść z zaangażowaniem i sercem - mówi Mirosław Wojton, trener UKS-u Wieży Radków.

Oczywiście w inicjatywę angażuje się TAURON, partner tytularny Gigantów Siatkówki.

– Popularyzacja sportu wśród najmłodszych to w obecnych czasach niezwykle ważne zadanie. Wierzymy, że włączając się w tę inicjatywę, wspieramy wychowanie kolejnego pokolenia gwiazd polskiego sportu – mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

- Jednym z naszych celów jest popularyzacja siatkówki wśród najmłodszych. Dlatego właśnie tak ważny jest dla nas projekt TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Rozwija się z roku na rok, a w naszych turniejach uczestnicy coraz więcej młodzieży – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki.

Festiwal TAURON Młodzi Giganci 2021 – Syców (25.04.2021)

Klasyfikacja końcowa:

1. Smilebus UKS Wieża Radków

2. MKS MOS Wrocław

3. UKS Gminy Miękinia

4, MKS Rokita Brzeg Dolny

5. MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych

6. # Volley II Wrocław

7. KS Olimpia Jawor

8. UKS Dwójka Milicz

9. MMKS Gaudia Trzebnica

Nagrody indywidualne:

Libero - Zofia Kozubek (MKS MOS Wrocław)

Rozgrywająca - Zuzanna Iwasieczko (UKS Gminy Miękinia)

Środkowa - Samantha Korzyc (Smilebus UKS Wieża Radków)

Atakująca - Emilia Solarewicz (MKS Rokita Brzeg Dolny)

Przyjmująca - Lena Szuba (MKS MOS Wrocław)

MVP turnieju - Nadia Łuszyńska (Smilebus UKS Wieża Radków)

Udostępnij