TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Syców gra razem z nami

1 rok temu | 15.09.2022, 09:18
Syców gra razem z nami

Syców – kolejny raz – jest partnerem TAURON Gigantów Siatkówki. To w hali tamtejszego MOSiR-u rozegrano turniej eliminacyjny TAURON Młodych Gigantów Siatkówki.

W Sycowie siatkówka od wielu lat ma istotne miejsce. Nic więc dziwnego, że kolejny raz to tam rozegrano jeden z turniejów eliminacyjnych TAURON Młodych Gigantów Siatkówki.

- Cieszymy się, że Gmina Syców po raz kolejny została partnerem rozgrywek siatkarskich TAURON Giganci Siatkówki. Miłość do siatkówki ma u nas długą historię, a w ostatnich latach znów mocno rozkwita. Życzymy bardzo emocjonujących rozgrywek zarówno zawodnikom i organizatorom, jak i wszystkim miłośnikom tego pięknego sportu – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Miasta i Gminy Syców, który w przeszłości sam grał w siatkówkę.

- Zależy nam, aby promować ten sport właśnie w takich miejscach jak Syców. Chodzi nam o to, aby wyjść z dużych ośrodków i także w tych mniejszych miastach pokazać, że siatkówka to dobra alternatywa dla dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że kolejny raz TAURON Młodzi Giganci Siatkówki zawitali do Sycowa – uśmiecha się Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator imprezy.

Gmina Syców – partner Gigantów Siatkówki - zlokalizowana jest we wschodniej części województwa dolnośląskiego, przy trasie S8 Wrocław – Warszawa. Dzięki swojej lokalizacji, ale również dzięki warunkom przyrodniczym, stwarza nieograniczone możliwości do uprawiania aktywności oraz sportów profesjonalnych i amatorskich. Syców bardzo mocno wspiera wydarzenia sportowe w różnorodnych dziedzinach. Zimą wyjątkowo aktywni nad Zalewem Stradomia są amatorzy morsowania. Latem natomiast spotkamy tu trenujących rowerzystów, biegaczy, windsurferów, żeglarzy, osoby uprawiające nordic walking czy pływające na deskach SUP. To właśnie nad Zalewem Stradomia w tym roku odbyło się po raz drugi największe i najstarsze wydarzenie triathlonowe w Polsce – Garmin Iron Triathlon. W tegorocznej edycji wystartowało ponad 750 zawodników na dystansach 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM, ale także w zawodach Aqua Speed Open Water Series, Garmin Junior oraz w startach dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów.

Gmina Syców wspiera bardzo mocno siatkówkę. Kluby i sekcje sportowe trenują na wielu obiektach gminnych. Na profesjonalnych i świetnie przygotowanych boiskach nad Zalewem Stradomia odbyły się w tym roku dwa duże wydarzenia: półfinał mistrzostw polski juniorów w siatkówce plażowej oraz jednogwiazdkowy eliminacyjny 8. Turniej im. Tomasza Grzesiaka w Siatkówce Plażowej Mężczyzn.

We wrześniu po raz piąty zorganizowano bieg „Sycowska Pogoń”, na który zapisały się dziesiątki uczestników: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Tegoroczne dystanse 5 km i 10 km zachęcały do aktywności i sprawdzenia swojej formy. Oczywiście rywalizacja była zacięta, a trasy poprowadzone były przez historyczne ulice Sycowa oraz w Parku Miejskim.

Bardzo aktywnie działają w Sycowie kluby piłkarskie – Pogoń Syców (awans do klasy okręgowej) oraz Akademia Piłkarska Syców.

Sycowski sport to także wspinaczka wysokogórska, którą promuje Klub Górski „Czekan”. Młodzi, odważni ludzie zdobywają szczyty Polski i wielotysięczniki Europy, stawiając sobie coraz to nowe wyzwania. Sekcje łucznictwa tradycyjnego gromadzą coraz więcej członków, a w tym roku z sycowskich drużyn wyłoniono reprezentantów Polski do międzynarodowych mistrzostw w łucznictwie. I mamy mistrzynię świata w łucznictwie historycznym. Sportowe emocje w Sycowie dostarczyli również zawodnicy w Polish Trophy Stihl Timbersports – niezwykle ekscytujące „zawody drwali”. Organizowane są rajdy rowerowe, warsztaty kajak-polo oraz warsztaty skimboardingu. Syców ma wielkie możliwości dla każdego, kto chciałby aktywnie i zdrowo żyć lub rozwijać swoje sportowe umiejętności.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki