TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

"Siatkówka ma być blisko ludzi"

7 miesięcy temu | 14.10.2023, 14:20
"Siatkówka ma być blisko ludzi"

Drodzy przyjaciele TAURON Gigantów Siatkówki,

Od początku października Twardogóra jest stolicą polskiej siatkówki. Po turnieju kobiet przyszedł czas na rywalizację mężczyzn.

Już po raz czternasty panowie będą rywalizować w charytatywnym turnieju TAURON Giganci Siatkówki. To kawał historii. Pamiętam pierwsze edycje w Oleśnicy, a potem kolejne imprezy, które organizowaliśmy w Wieluniu, w Szczecinie, w Kępnie by wrócić wreszcie na Dolny Śląska – najpierw do Jelcza-Laskowic, a teraz tutaj, do Twardogóry. Jestem dumny, że „Giganci” wrócili do macierzy.

Jednym z naszych celów jest to, aby siatkówka była blisko ludzi. Dlatego właśnie jesteśmy tu, w Twardogórze. Chcemy, by mistrzowie byli blisko, na wyciągnięcie ręki. Dzięki nam, aby zobaczyć swoich idoli na żywo, nie trzeba jechać do Katowic, Wrocławia czy Warszawy. Wystarczy przyjść tu, do hali gościnnego GOSiR-u. Jednocześnie mamy pewność, że ekipa, z którą przyszło nam współpracować przy organizacji TAURON Gigantów Siatkówki, jest doświadczona i profesjonalna. Udowodniła to zarówno w tamtym roku, jak i przed dwoma tygodniami podczas turnieju kobiet. W tym roku w rywalizacji panów zobaczymy klasowe drużyny z Polski – Trefl Gdańsk i Aluron Wartę Zawiercie oraz francuski Paris Volley i mistrza Słowenii Volley Ljubljana. To nowy skład, ale gwarantuje ciekawe mecze i zaciętą rywalizację. Na „Gigantów Siatkówki” wraca Michał Winiarski. Kiedyś grywał u nas jako zawodnik Skry Bełchatów, dziś jest trenerem ekipy z Zawiercia.

Tłem dla tegorocznych TAURON Gigantów Siatkówki są sukcesy naszych reprezentacji – zarówno męskiej, jak i żeńskiej. Najpierw siatkarze zostali po raz drugi mistrzami Europy. Potem nasza reprezentacja kobiet w imponującym stylu wywalczyła kwalifikację olimpijską na igrzyska w Paryżu w 2024 roku, a kilka dni temu cieszyliśmy się z awansu panów. Wierzę w to, że we Francji napiszemy kolejny, piękny rozdział historii polskiej siatkówki.

Co roku TAURON Giganci Siatkówki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W poprzedniej edycji zadebiutowały panie. Wszystkie mecze – transmitowane na antenie TVP Sport – obejrzało ok. 2 mln ludzie. To imponujący wynik, który pokazuje, w jakim miejscu jesteśmy. Wierzę, że to nie koniec i że z każdym rokiem będziemy się jeszcze rozwijać.

Oczywiście nie byłoby TAURON Gigantów Siatkówki bez naszych partnerów. Kontynuujemy współpracę z firmą TAURON, partnerem tytularnym. Ponownie jest z nami także złoty sponsor – ORLEN. Tę wielką trójkę uzupełnił w tym roku KGHM – partner premium. Siła tych firm, ich zasięg i międzynarodowych charakter najlepiej pokazują, w którym miejscu znajduje się nasz turniej. Jestem przekonany, że jego prestiż nadal będzie rósł – także dzięki umowie z TVP Sport.

Najważniejsze jest jednak to, że znów możemy pomagać. Dochód z biletów kolejny raz zostanie przekazany na pomoc dzieciom z Ukrainy.

Życzę państwu niezapomnianych emocji i już teraz zapraszam na kolejnych TAURON Gigantów Siatkówki w przyszłym roku.

Wojciech Rozdolski,
pomysłodawca i organizator turnieju
Udostępnij