Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Edycja 2021

Siatkarskie miasto Milicz partnerem TAURON Gigantów Siatkówki

9 miesięcy temu | 19.09.2021, 16:45
Siatkarskie miasto Milicz partnerem TAURON Gigantów Siatkówki

Milicz to siatkarskie miasto. Nic więc dziwnego, że jest partnerem TAURON Gigantów Siatkówki.

XII edycja turnieju TAURON Giganci Siatkówki jest wyjątkowa też z tego względu, że wszystkie wydarzenia odbywać się będą w dwóch miastach. Polskie i tureckie kluby zagrają co prawda w Jelczu-Laskowicach, ale ciekawie będzie również w Miliczu.

W piątek (24.09) wszystko zacznie się od finału TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, w którym MKS MOS Wrocław zagra z UKS-em Liderem Konstantynów Łódzki (godz. 14). Potem kibice w hali SP 1 przy ul. Armii Krajowej obejrzą II-ligowy mecz miejscowej Ziemi Milickiej Milicz z SMS-em Spała (godz. 17). Uwieńczeniem sportowych emocji będzie pokazowy pojedynek Gwardii Wrocław z Galatasaray Stambuł (godz. 20). No ale Milicz to w końcu nie od dziś siatkarskie miasto, które jest rzecz jasna partnerem TAURON Gigantów Siatkówki.

- Cieszę się, że Milicz będzie jedną z aren TAURON Gigantów Siatkówki. Po pierwsze - kocham ten sport. Po drugie, wielka siatkówka wraca do Milicza. Miasta, które ma długą tradycję propagowania tej dyscypliny sportu. Tutaj wielkie drużyny przyjeżdżały na mecze i turnieje, nawet wtedy, gdy nie mieliśmy żadnej pełnowymiarowej sali - mówi burmistrz Milicza Piotr Lech, który z uznaniem wypowiada się o pomysłodawcy "Gigantów"

- Wojciech Rozdolski to wyjątkowy człowiek w piłce siatkowej. On do niej - od zawsze - wkładał swoje pieniądze, gdy inni z niej wyciągali. Sam turniej jest tego przykładem, gdyż dochód z imprezy jest przeznaczany na cele szlachetne, pomoc innemu człowiekowi. Mam satysfakcję, że na mapie TAURON Gigantów Siatkówki pojawił się Milicz, miasto, które siatkówkę ukochało szczególnie. Mamy tu swoją drużynę, grającą w II lidze, opartą na wychowankach klas sportowych i lokalnych UKS-ów - opowiada burmistrz. - Piłka siatkowa, jako sport kwalifikowany, pojawiła się w Miliczu w 1998 roku, opierając się na wychowankach SP nr 2. W tej szkole grupa zapaleńców stworzyła klasy sportowe, które zaistniały w siatkarskim krajobrazie Dolnego Śląska, a później Polski. Naszą dumą jest mistrz świata, reprezentant Polski Damian Wojtaszek, Honorowy Obywatel Gminy Milicz od 2018 roku - dodaje.

Gmina Milicz nie tylko trzyma kciuki za siatkarzy, ale też inwestuje w siatkówkę.

- Wybudowaliśmy trzy pełnowymiarowe hale, boiska do siatkówki plażowej. W planie jest budowa kolejnej, czwartej hali. W tym roku najmłodsi adepci siatkówki w dwóch kategoriach „dwójek” dziewcząt oraz „czwórek” chłopców grali w finałach MP „Kinder Sport” w Zabrzu - Gliwicach. To dobry prognostyk na przyszłość i świetne rokowanie dla niewielkiego w końcu miasta, które na stałe zagościło w siatkarskiej elicie kraju - kończy Piotr Lech.

- Można powiedzieć, że Milicz kocha siatkówkę, a my kochamy Milicz. Bardzo się cieszymy, że TAURON Giganci Siatkówki zawitają do tego miasta - mówi Wojciech Rozdolski.

Partnerem tytularnym TAURON Gigantów Siatkówki jest TAURON. Złotym Sponsorem - PKN Orlen. Sponsorem Premium - Tarczyński. Sponsorem Oficjalnym - Liedmann Agro. Głównym Partnerem Medialnym - Polsat Sport. Partnerem Medialnym - Gazeta Wrocławska.

Udostępnij