TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Siatkarska aleja wróciła do milickiego rynku

11 miesięcy temu | 11.10.2022, 22:38
Siatkarska aleja wróciła do milickiego rynku

XIII edycja TAURON Gigantów Siatkówki zainaugurowana została w piątek w Miliczu. W wyjątkowy sposób. W tamtejszym rynku reaktywowano Milicką Aleję Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki.

Zanim jednak wszyscy spotkali się w Rynku, w milickiej Starej Rzeźni odbyła się konferencja prasowa, na której padły ważne słowa i deklaracje. Uczestniczyli w niej: Wojciech Rozdolski (pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki), Ryszard Czarnecki (przyjaciel "Gigantów", wiceprzewodniczący Społecznej Rady Sportu), Piotr Apollo (prezes zarządu TAURON Nowe Technologie), burmistrz Milicza Piotr Lech, szef Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Broński, Tomasz Liedmann (prezes Liedmann Agro), Konrad Piechocki (prezes PGE Skry Bełchatów), a także Edward Skorek, mistrz świata (1974) i mistrz olimpijski z Montrealu (1976).

Skąd obecność kapitana naszej legendarnej drużyny Huberta Wagnera? Otóż Skorek przyjął zaproszenie, by zostać przewodniczącym kapituły reaktywowanej Alei Gwiazd i Przyjaciół Siatkówki. Warto dodać że sam odcisnął w Miliczu swoje dłonie kilkanaście lat temu.

Dla organizatorów TAURON Gigantów Siatkówki najważniejsze jest fakt, że firma TAURON zdecydowała się rozszerzyć swój sponsoring także na turniej żeński, który rozgrany zostanie po raz pierwszy. "Gigantki" spotkają się w Twardogórze za miesiąc (22-23.10). - Powiedzieliśmy A, chcemy powiedzieć i B - uśmiechał się Piotr Apollo.

Inną ważną kwestią jest to, że TAURON Młodzi Giganci Siatkówki od przyszłego roku rozszerzeni zostaną o eliminacje wielkopolskie. To da liczbę ok. 600 młodziczek, która zagrają w tym turnieju. Stąd właśnie obecność Jacka Brońskiego z WZPS-u. Wojciech Rozdolski namawia jeszcze do gry Lubelszczyznę. - Trochę przeraża mnie odległość - śmiał się Krzysztof Iwańczuk, szef Lubelskiego Związku Piłki Siatkowej. Gdyby do tego doszło, to mieliśmy w 2023 roku nie mecz finałowy, a final four.

Co ważna - już dziś wiadomo, że finał TAURON Młodych Gigantów już na stałe gościć będzie w Miliczu. To wspólna deklaracja Wojciecha Rozdolskiego i burmistrza Piotra Lecha. - Siatkówka i wielkie sukcesy rodzi się właśnie w takich małych ośrodkach jak Milicz czy Tomaszów Mazowiecki - mówił burmistrz. Tomaszów padł tu nieprzypadkowo, bo właśnie z tego miasta pochodzi Edward Skorek. Temu wszystkiemu przysłuchiwał się miliczanin Damian Wojtaszek, mistrz świata z 2018 roku, który dziś gra w Projekcie Warszawa.

To właśnie on jako pierwszy odsłonił kilka chwil później swoją tablicę w milickim rynku. Oprócz niego w ten sposób uhonorowani zostali: Ireneusz Mazur i Ireneusz Kłos, a także Ryszard Czarnecki. Jeśli chodzi o mecenasów siatkówki, to tablicami doceniono: firmę TAURON, a także Liedmann Agro (to sponsor nie tylko "Gigantów", ale także PGE Skry Bełchatów), firmę Bokelmann oraz TVP Sport, którą reprezentował dyrektor Jarosław Idzi. Przypomnijmy, że to właśnie ta stacja przez najbliższe cztery lata będzie pokazywać mecze TAURON Gigantów Siatkówki.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki