Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Sezon PlusLigi rozpoczął się z firmą Tauron

20 lat temu | 21.09.2001, 14:48
Sezon PlusLigi rozpoczął się z firmą Tauron

Po ponad sześciomiesięcznej przerwie wreszcie rozpoczął się już sezon PlusLigi. Siatkarze z całego kraju walczą o mistrzostwo Ligi Mistrzów Świata, a trzeba przypomnieć, że ważnym elementem przygotowań czołowych drużyn był turniej TAURON Giganci Siatkówki.

TAURON przed nowym sezonem siatkarskim został sponsorem tytularnym Ligi Siatkówki Kobiet, a także: 1. Ligi Mężczyzn, Pucharu Polski kobiet i mężczyzn oraz sponsorem strategicznym PlusLigi i Superpucharów Polski kobiet i mężczyzn. Firma zaangażowała się też w turniej TAURON Giganci Siatkówki, czyli jeden z największych europejskich turniejów towarzyskich, w którym co roku biorą udział wielkie zespoły.

Ze względu na pandemię rozgrywki w ubiegłym sezonie zostały przerwane w marcu. Nic więc dziwnego, że wszystkie zespoły były spragnione rywalizacji i chciały jak najlepiej przygotować się do kolejnego. Jednym z bardzo ważnych elementów tradycyjnie był turniej TAURON Giganci Siatkówki, w którym wyjątkowo wzięły udział tylko polskie drużyny: PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa oraz Trefl Gdańsk.

Wszystkie zespoły mają już za sobą pierwsze mecze w PlusLidze. Po dwóch kolejkach Jastrzębski Węgiel jest wiceliderem rozgrywek, a VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zajmuje trzecie miejsce. Trefl Gdańsk plasuje się na piątej, a PGE Skra na siódmej pozycji. – Każdy z tych zespołów ma wysokie cele i z pewnością będzie walczył o medale PlusLigi. Cieszę się, że wszystkie cztery drużyny mogły się solidnie przetrzeć w Kępnie i sprawdzić swoją formę. Nas jako organizatorów cieszy fakt, że utrzymaliśmy ideę turnieju, czyli udział najlepszych możliwych drużyn. Mieliśmy cztery czołowe zespoły Ligi Mistrzów Świata, które pokazały kawał świetnej siatkówki. Trzy z nich będą walczyły w nowym sezonie Ligi Mistrzów, więc status międzynarodowego turnieju został zachowany – mówi Wojciech Rozdolski, organizator turnieju TAURON Giganci Siatkówki.

Rozdolski jednocześnie bardzo chce podziękować firmie TAURON za pomoc. – Bardzo doceniamy takie zaangażowanie, tym bardziej w trudnym czasie pandemii. Podczas piątkowego meczu reprezentacji firmy TAURON z mistrzami świata widzieliśmy determinację i wolę walki i w podobnym tonie mogę wypowiadać się o naszym partnerze tytularnym. Wierzę, że będziemy współpracować przez wiele lat, nie tylko przy promocji siatkówki, ale również w wymiarze charytatywnym, który jest jednym z celów Gigantów Siatkówki – mówi pomysłodawca turnieju.

Udostępnij