TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

Rozdolski: To będzie wyjątkowa edycja

1 rok temu | 24.09.2022, 15:05
Rozdolski: To będzie wyjątkowa edycja

Wojciech Rozdolski: Życzę Wam niezapomnianych emocji i… do zobaczenia za miesiąc, podczas pierwszego, żeńskiego turnieju TAURON Giganci Siatkówki w Twardogórze!

Szanowni Państwo,

Trzeci raz z rzędu polscy siatkarze zagrali w finale mistrzostw świata. To pokazuje, w jakim miejscu jest polska siatkówka, której do pełni szczęścia brakuje tylko medalu olimpijskiego. Po raz trzeci nasi reprezentanci prosto z mistrzostw przyjeżdżają na turniej TAURON Giganci Siatkówki. Tak było w 2014 i 2018 roku, kiedy zdobywali złoto, tak jest i dziś, gdy musieliśmy w katowickim Spodku uznać wyższość Włochów.

Przetrwaliśmy trudny czas pandemii i dziś spotykamy się w Miliczu oraz w Twardogórze. Cieszę się, że znów jesteśmy na Dolnym Śląsku, w miastach, które znają się na siatkówce i kochają ten sport. Dzięki temu – jako organizatorzy – jesteśmy pewni, że będzie to niezapomniane widowisko.

W tym roku czeka nas pojedynek czołowych, polskich zespołów z klasowymi drużynami belgijskimi. PGE Skra Bełchatów jest u nas co roku, od kilkunastu już lat. Jastrzębski Węgiel, aktualny wicemistrz Polski, w ostatnich latach seryjnie wygrywał TAURON Gigantów Siatkówki. Po drugiej stronie siatki staną VC Greenyard Maaseik oraz Volleyteam Roeselare. To gwarancja świetnego widowiska, z którego dochód z biletów przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Pamiętamy o młodych adeptach siatkówki – stąd już ósma edycja TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Wzięło w niej udział kilkaset dzieci. Zależy nam na tym, aby wciąż promować ten piękny sport i pokazywać, że to świetna alternatywa na spędzanie wolnego czasu. Wierzymy w tą ideę i chcemy nadal zarażać nią innych.

To będzie wyjątkowa edycja z jeszcze jednego względu. Otóż pierwszy raz wszystkie mecze naszego turnieju będzie można oglądać na żywo w TVP Sport. Bardzo się cieszę, że stajemy się częścią misji, jaką wypełnia ta stacja i publiczna telewizja. Jestem przekonany, że czteroletnia współpraca, jaką planujemy, będzie bardzo owocna dla obu stron.

Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdy nie nasi sponsorzy, partnerzy i przyjaciele. Przede wszystkim chcę podziękować firmie TAURON, która kolejny raz jest naszym Partnerem Tytularnym oraz Złotemu Sponsorowi – PKN ORLEN. Drugi raz Sponsorem Premium został Tarczyński, lokalna firma o ogólnopolskim zasięgu. Od wielu lat jest z nami już Liedmann, Oficjalny Sponsor. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację XIII edycji turnieju.

Życzę Wam niezapomnianych emocji i… do zobaczenia za miesiąc, podczas pierwszego, żeńskiego turnieju TAURON Giganci Siatkówki w Twardogórze!

Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki

Udostępnij