TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Porażka Skry, Jastrzębski wygrał TAURON Gigantów Siatkówki 2021

2 lata temu | 26.09.2021, 23:13

W ostatnim meczu TAURON Gigantów Siatkówki 2021 PGE Skra przegrała z Galatasaray 1:3. To oznacza, że turniej wygrał Jastrzębski Węgiel.

W pierwszym secie ostatniego meczu turnieju w Jelczu-Laskowicach początkowo lepiej grało Galatasaray, ale z upływem czasu PGE Skra odrobiła niewielką stratę i wyszła na prowadzenie 19:17. Wówczas Turcy poprosili o czas. Po wznowieniu gry bełchatowianie dołożyli jeszcze asa i uzyskali aż cztery oczka przewagi (22:18). Obraz gry się zmienił, gdy na zagrywkę wszedł Yenipazar. Świetnie serwował i jego drużyna zdobyła pięć punktów z rzędu (22:23). Tę serię przerwał dopiero Dick Kooy. Pierwszą piłkę setową mieli przybysze znad Bosforu, ale bełchatowianie ją obronili. Potem zaczęła się długa walka na przewagi. Wygrała ją 30:28 PGE Skra.

Drugi set znów był bardzo wyrównany - długo utrzymywał się remis (10:10, 13:13, 17:17). Kilkukrotnie w tym czasie Galatasaray miało wątpliwości co do prasy sędziów. Pomimo tego zaczęli budować przewagę. Znów przy serwisie rozgrywającego Yenipazara. Gdy prowadzili trzema punktami (20:17) Skra wzięła czas. Odrobiła stratę, ale na finiszu lepsi byli Turcy (25:23).

Trzecie odsłona - ten sam scenariusz. Punkt za punkt. Galatasaray oderwało się dopiero od remisu 15:15, ale na krótko. Znów mieliśmy wyrównany stan (18:18, 19:19, 22:22). Ponownie o wszystkim miały decydować detale. Przed decydującymi momentami o przerwę poprosił jeszcze trener Nedim Ozbey. Efekt to dwa kolejne punkty i pierwsza piłka setowa. Wykorzystali drugą (25:23).

Drugi przegrany set PGE Skry oznaczał, że zwycięzcą turnieju TAURON Giganci Siatkówki 2021 został Jastrzębski Węgiel. Tym samym obronił tytuł wywalczony przed rokiem w Kępnie.

Mimo zmęczenia - walka trwała. W czwartym secie nikt nie odpuszczał. PGE Skrze zaczęło brakować sił przy remisie 17:17. Straciła trzy punkty z rzędu atakując m.in. w aut. Trener poprosił o czas, bo szansa na tie-breaka uciekała (17:20). Sprytna zagrywka Savasa dała Turkom kolejny punkt. Przewaga rosła (22:17). Lecz za moment dwa kolejne ataki Galatasaray posłało w aut. Pomylił się m.in. Torres. To nie zbiło jednak z tropu gości z Turcji. Wygrali seta 25:22 a cały mecz 3:1.

PGE Skra Bełchatów - Galatasaray Stambuł 1:3 (30:28, 23:25, 23:25, 22:25)

PGE Skra: Schulz 14, Kłos 8, Adamczyk 5, Sawicki 11, Mitić 5, Kooy 23, Piechocki (libero)

Galatasaray: Yenipazar 6, Subasi 18, Torres 21, Sedlacek 11, Savas 11, Ulu 3, Cakir (libero) oraz Cukur, Hacibekiroglu, Kalayci i Hatipoglu (libero).

MVP: Maurice Torres