TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

PKN ORLEN Złotym Sponsorem TAURON Gigantów Siatkówki 2022

1 rok temu | 25.07.2022, 10:39
PKN ORLEN Złotym Sponsorem TAURON Gigantów Siatkówki 2022

Złotym Sponsorem tegorocznej edycji TAURON Gigantów Siatkówki został PKN ORLEN.


XIII edycja Międzynarodowego Charytatywnego Turnieju w siatkówce mężczyzn „TAURON Giganci Siatkówki 2022” odbędzie się na Dolnym Śląsku. Tym razem miastami-gospodarzami będą Milicz i Twardogóra (pow. oleśnicki). Złotym Sponsorem tegorocznej edycji turnieju jest PKN ORLEN. Zawody rozegrane zostaną w dniach 23-25 września.

Turniej TAURON Giganci Siatkówki powrócił na Dolny Śląsk w poprzednim roku. W zmaganiach w Jelczu-Laskowicach najlepszy okazał się Jastrzębski Węgiel. Kolejna edycja imprezy rozpocznie się 23 kwietnia w Miliczu finałem TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, by potem przenieść się do Twardogóry (24 i 25 września). Złotym Sponsorem TAURON Gigantów Siatkówki 2022 jest PKN ORLEN.

Organizatorzy skorzystają ze sprawdzonej w poprzednich latach formuły. Zaprosili cztery zespoły - dwa rywalizujące w PlusLidze i dwa zagraniczne. Dzięki temu fani siatkówki mogą oglądać czołowe drużyny z Polski, ale też utytułowane zespoły z Niemiec, Włoch czy – tak jak w ubiegłym roku – z Turcji. W tym roku obsada będzie także bardzo mocna. Do Twardogóry przyjadą PGE Skra Bełchatów i wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel.

Skra to dziewięciokrotny mistrz Polski. Bełchatowianie po raz ostatni świętowali zdobycie tytułu w 2018 roku. Są stałym gościem TAURON Gigantów Siatkówki - to będzie ich dwunasty udział w tym charytatywnym turnieju. Jastrzębski Węgiel również regularnie stawia się do rywalizacji. To aktualny wicemistrz Polski i najlepsza ekipa poprzedniego sezonu, a także zwycięzca ostatniej edycji „Gigantów”. W obu polskich drużynach z pewnością nie zabraknie zawodników, których oglądaliśmy w Lidze Narodów, a już wkrótce będziemy oklaskiwać podczas mistrzostw świata, których Polska jest współorganizatorem.

Przeciwnikami polskich klubów ponownie będą ekipy z Turcji. Już dziś można zatem powiedzieć, że będzie to najważniejszy tego typu turniej w Polsce i jeden z najważniejszych na świecie. To również okazja do poważnego sprawdzianu przed startem ligi.

Historia TAURON Gigantów Siatkówki sięga 2010 roku. Turniej powstał w Oleśnicy. Jego pomysłodawcą i twórcą jest Wojciech Rozdolski, obecny prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej organizował zawody dla dzieci i młodzieży. Punktem zwrotnym była sytuacja, w której Rozdolski – wraz z kolegą – pomógł niepełnosprawnemu chłopcu Sławkowi Jałowemu. Dostał komputer i koszulki reprezentacji Polski, ale potrzeby były większe. - Wówczas wymyśliliśmy, że zrobimy siatkarską imprezę, a dochód ze sprzedaży wejściówek przekażemy chłopcu – opowiada Rozdolski. Zresztą ten zwyczaj przetrwał do dziś. TAURON Giganci Siatkówki to turniej charytatywny. W tym roku środki zostaną przekazana na pomoc ukraińskim dzieciom.

Do 2014 roku „Giganci Siatkówki” gościli w Oleśnicy. Potem miasta-gospodarze się zmieniały: Wieluń, Szczecin, Kępno, a ostatnio Jelcz-Laskowice. Teraz przyszedł czas na Milicz i Twardogórę. Obie miejscowości mają duże doświadczenie w organizowaniu siatkarskich imprez na najwyższym szczeblu.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w Miliczu, w piątek 23 września. Punktem kulminacyjnym tego dnia będzie finał TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. To zawody, które już od kilku lat popularyzują dyscyplinę wśród najmłodszych. Powróci też tradycja milickiej alei gwiazd i przyjaciół siatkówki. Uhonorowane zostaną wybitne, siatkarskie osobowości, ale też ci, którzy od dawna wspierają tę dyscyplinę. W planach jest kolejny mecz gwiazd.

Następnie impreza przeniesie się do Twardogóry, gdzie 24 i 25 września emocjonować się będziemy meczami polskich i tureckich klubów. Przypomnijmy, że gospodarzem jest tam Paweł Czuliński, jeden z najmłodszych burmistrzów w Polsce.

Nowym partnerem medialnym TAURON Gigantów Siatkówki została Telewizja Polska. Wiadomo, że TVP Sport pokaże na żywo wszystkie mecze turnieju. Zaplanowano też przedmeczowe studio. Publiczny nadawca obecnie transmituje spotkania Ligi Narodów. Potem na antenie TVP obejrzymy mistrzostwa świata, a na końcu tego reprezentacyjnego maratonu – TAURON Gigantów Siatkówki.

- W strategii sponsoringowej PKN ORLEN siatkówka zajmuje szczególne miejsce. Jesteśmy sponsorem głównym Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz angażujemy się w projekty związane z siatkówką plażową, takie jak Plaża Open czy ORLEN Beach Volley Tour. Turniej Giganci Siatkówki ma swoją renomę i zagościł na stałe w kalendarzu siatkarskich rozgrywek. Cieszymy się, że jako PKN ORLEN będziemy po raz kolejny współpracować podczas jego organizacji - mówi Grzegorz Bałkowiec, Z-ca Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

- Bardzo dobrze współpracowało nam się z PKN ORLEN przed rokiem. Nic dziwnego, bo to partner, który świetnie rozumie sport i przede wszystkim siatkówkę. Jestem bardzo zadowolony, że znów będziemy działać przy TAURON Gigantach Siatkówki. Rozwijamy się i wierzę, że PKN ORLEN jest dla nas odpowiednim partnerem. Możemy z nim wiele zdziałać dla tego sportu – mówi Wojciech Rozdolski.

Koncern PKN ORLEN od lat wspiera rozwój siatkówki w naszym kraju. Jest głównym sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Logotyp PKN ORLEN pojawia się m.in. na koszulkach naszej reprezentacji seniorów, która obecnie z sukcesami rywalizuje w Lidze Narodów (m.in. efektowna wygrana z Brazylią). To oczywiście tylko przystanek w drodze do mistrzostw świata, gdzie Polacy będą bronić złotego medalu (26 sierpnia - 11 września).

PKN ORLEN jest największym sponsorem polskiego sportu. Flagowym projektem ORLENU jest sponsoring tytularny zespołu F1 Alfa Romeo F1 Team   ORLEN. Koncern angażuje się w wiele innych dyscyplin sportu – między innymi siatkówkę, lekkoatletykę i kolarstwo. PKN ORLEN jest strategicznym mecenasem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego. W ramach Grupy Sportowej ORLEN Koncern wspiera najlepszych, polskich lekkoatletów, m.in. Anitę Włodarczyk, Marię Andrejczyk czy Pawła Fajdka. ORLEN Team to natomiast najbardziej popularny profesjonalny zespół motorsportowy w Polsce, skupiający zawodników cross–country, żużla, rajdów samochodowych, Formuły 1 i wodnej Formuły 1 oraz akrobacji lotniczych.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki