Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Edycja 2021

PGE Skra Bełchatów: Na TAURON Giganci Siatkówki już jedenasty raz!

11 miesięcy temu | 19.07.2021, 13:00
PGE Skra Bełchatów: Na TAURON Giganci Siatkówki już jedenasty raz!

Turniej siatkówki TAURON Giganci Siatkówki właściwie nie może odbyć się bez PGE Skry Bełchatów, która opuściła tylko pierwszą edycję. W tym roku także zagra na imprezie w Jelczu-Laskowicach.

Giganci Siatkówki - PGE Skra (prawie) od początku razem

Kiedy mówimy TAURON Giganci Siatkówki, od razu myślimy: PGE Skra Bełchatów. - Udział w turnieju Gigantów Siatkówki to dla naszego klubu już tradycja. Nieprzerwanie występujemy w nim od 2011 roku i chyba mogę powiedzieć, że to od tych zawodów ustalamy nasz plan meczów towarzyskich w ramach przygotowania do nowego sezonu. Nasze dewiza to: Więcej niż siatkówka, więcej niż pasja. Realizujemy ją m.in. biorąc udział w turnieju siatkówki TAURON Giganci Siatkówki - TAURON Giganci Siatkówki - mówi prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie.

- Cieszę się, że kolejny raz będziemy u nas gościć naszych przyjaciół z Bełchatowa, bo właściwie tak mogę mówić o PGE Skrze. Zawsze możemy na nich liczyć, a oni nie zawodzą rok do roku prezentując wysoką formę - mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

Przez lata z PGE Skrą na Gigantów Siatkówki przyjeżdżali najlepsi siatkarze świata. Tak było m.in. W 2014 roku, gdy turniej rozgrywano jeszcze w Oleśnicy. Tydzień przed jego rozpoczęciem Biało-Czerwoni zdobyli mistrzostwo świata. Wówczas na Dolny Śląsk – w barwach Skry – przyjechali tacy zawodnicy Skry Bełchatów, jak m.in. Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos i Andrzej Wrona. Po raz ostatni ekipa z Bełchatowa wygrała „turniej Gigantów” w 2017 roku. Wówczas ograła najpierw belgijskie Noliko Maaseik a potem 3:2 Power Volley Milano 3:0.

PGE Skra pełna gwiazd

PGE Skra Bełchatów to dziewięciokrotni mistrzowie Polski. W jej składzie jest kilku etatowych reprezentantów Polski: Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Karol Kłos. Dwóch pierwszych znalazło się w kadrze na igrzyska olimpijskie w Tokio. Z zagranicznych gwiazd bełchatowian trzeba wymienić Amerykanina Taylora Sandera czy pozyskanego latem Serba Aleksandara Atanasijevicia. Nowymi twarzami są też Przemysław Kupka i Robert Taht.

Ostatni sezon PlusLigi bełchatowski zespół zakończył na czwartym miejscu, przegrywając w półfinale play-off 1-2 po ciekawej rywalizacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Swoje pierwsze mistrzostwo bełchatowianie zdobyli w 2005 roku. Ten sukces zapoczątkował wręcz niewiarygodną serię siedmiu tytułów z rzędu, przerwaną dopiero w 2012 roku. Potem bełchatowska ekipa wygrywała jeszcze PlusLigę w 2014 i 2018 roku. Po Puchar Polski sięgała siedmiokrotnie. Cztery razy zdobywała Superpuchar Polski.

Drużyna z Bełchatowa ma także olbrzymie doświadczenie międzynarodowe – aż czterokrotnie stała na podium Ligi Mistrzów. W 2012 roku dotarła do wielkiego finału. W 2009 i 2010 roku była też druga na Klubowych Mistrzostwach Świata. Brąz tej imprezy dorzuciła w 2012 roku.

XII edycja turnieju TAURON Giganci Siatkówki w tym roku wraca na Dolny Śląsk. Zawody rozegrane zostaną 24-26 września w Miliczu i w Jelczu-Laskowicach.

Partnerem tytularnym imprezy jest TAURON. Złotym Sponsorem – PKN Orlen.

Najważniejsze informacje:

  • Kiedy mecz Skry Bełchatów? Drużyna zagra 25 i 26 września. Jej rywalem będą dwie drużyny zagraniczne
  •  Miejsce: Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice, ul Oławska 46
  • Gdzie kupić bilety na mecz Skry? Informacje o biletach będą dostępne TUTAJ (KLIKNIJ)
Udostępnij