TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Oto największe gwiazdy turnieju

1 rok temu | 21.09.2022, 11:47
Oto największe gwiazdy turnieju

Na tegorocznych TAURON Gigantach Siatkówki nie zabraknie gwiazd największego formatu. Wśród nich są mistrzowie olimpijscy i wicemistrzowie świata. Prezentujemy kilka najważniejszych postaci.

Karol Kłos

Rocznik 1989. Od 2010 roku gra w PGE Skrze Bełchatów. Jeśli o kimś mamy powiedzieć, że to legenda TAURON Gigantów Siatkówki, to to określenie świetnie pasuje właśnie do niego. Bełchatowianie w tym roku będą na turnieju już 12. raz. Kłos właśnie tyle gra w Skrze. Mistrz świata z 2014 roku, wicemistrz z 2022. W 2012 roku dotarł ze swoim klubem do finału Ligi Mistrzów.

Grzegorz Łomacz

1 października skończy 35 lat. W reprezentacji często był tym drugim rozgrywającym, ale trenerzy zawsze mogli na niego liczyć. Jest mistrzem świata z 2018 roku, a w tym roku dotarł z reprezentacją do finału w Spodku. Brązowy medalista mistrzostw Europy z 2021 roku. W PGE Skrzy Bełchatów gra od 2017 roku. Kilka dni po finale w Spodku… wziął ślub.

Mateusz Bieniek

W głowie mamy jeszcze jego debiut w kadrze, a przecież było to już siedem lat temu… Dziś 28-letni Bieniek to zawodnik najlepszej szóstki zakończonych właśnie mistrzostw świata, a także najlepszy środkowy turnieju finałowego Ligi Narodów. Mistrz świata z 2018 roku. Dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy (2019, 2021). Jesteśmy pewni, że jeszcze wiele nagród znajdzie się na jego półce z trofeami.

Jakub Popiwczak

Kto wie, czy nie będzie to libero na kolejne lata dla reprezentacji Polski? Dolnoślązak, legniczanin z urodzenia. W szeroki świat wypłynął przez treningi w Ikarze Legnica i Spartakusie Jawor. Ma już na swojej szyi sześć medali mistrzostw Polski, w tym złoto (2021) i srebro (2022). Właśnie wywalczył swój pierwszy krążek mistrzostw świata. W kwietniu skończył 26 lat.

Benjamin Toniutti

To najbardziej utytułowany zawodnik, jakiego będziemy oglądać w tym roku w Twardogórze. Mistrz olimpijski z Tokio, mistrz Europy 2015, zwycięzca Ligi Mistrzów z 2021 roku, trzykrotny mistrz i trzykrotny wicemistrz Polski. Jego transfer w 2021 roku z ZAKSY do Jastrzębskiego Węgla był jedną z większych sensacji w ostatnich latach w PlusLidze.

Tomasz Fornal

Krakowianin. W sierpniu skończył dopiero 25 lat, a więc wszystko co najlepsze w siatkówce jeszcze przed nim. Uczestnik ostatnich mistrzostw świata. Aktualny wicemistrz Polski z Jastrzębskim Węglem, z którym rok temu sięgnął po złoto. Pochodzi z siatkarskiej rodziny – jego starszy brat Jan gra w Gwardii Wrocław, a ojciec Marek Fornal także był reprezentantem Polski.

Trevor Clevenot

Przez wiele lat grał we Włoszech – w Piacenzie i Mediolanie. W 2021 roku przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla, z którym wszedł do finału play-off PlusLigi. Jest mistrzem olimpijskim z Tokio, złotym medalistą ostatniej Ligi Narodów, w której uznany został najlepszym przyjmującym turnieju finałowego. Ma 28 lat.

Stephen Boyer

Kolejny z francuskich mistrzów olimpijskich 2020. Rocznik 1996. Urodził się na niewielkiej, francuskiej wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim. Na kontynent przybył mając 16 lat. Grał m.in. w Weronie, a przed przybyciem do Jastrzębia reprezentował barwy klubów… z Kataru.

(fot. FIVB, Jastrzębski Węgiel)

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki