Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Edycja 2022

Mocne wsparcie TAURON Gigantów Siatkówki 2022

1 miesiąc temu | 08.07.2022, 11:58
Mocne wsparcie TAURON Gigantów Siatkówki 2022

Turniej męski i żeński, Twardogóra główne miasto-gospodarz oraz TAURON – jako partner tytularny. No i oczywiście pojedynek Polska – Turcja. Tak będą wyglądać tegoroczne turnieje TAURON Giganci Siatkówki.

Turnieje, bo spotkamy się z kibicami dwa razy – najpierw podczas turnieju męskiego (23-25 września, Milicz i Twardogóra), a potem – pierwszy raz w historii - podczas turnieju żeńskiego (22-23 października, Twardogóra). - Z ubolewaniem zauważyliśmy, że żeńska siatkówka była trochę zaniedbywana w ostatnim czasie. Mamy nadzieję to zmienić. Wszyscy chcielibyśmy, aby żeńska siatkówka nawiązała do najlepszych tradycji mistrzostw Europy, a może i świata – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju. Jak dodaje z uśmiechem, to trochę metoda, by oszukać „pechową trzynastkę”. - Niektórzy powiedzą, że trzynastka jest pechowa - dlatego mamy 13 plus jeden, czyli pierwszy raz turniej żeński – uśmiecha się.

- W niektórych samolotach nie ma trzynastego rzędu, a w hotelach nie ma trzynastego piętra. My nie jesteśmy przesądni. To turniej, który jest już częścią naszej siatkarskiej tradycji. Ma swoje miejsce w polskiej siatkówce, chociaż zmienia miejsca rozgrywania – mówi europoseł Ryszard Czarnecki, który od wielu lat jest już przyjacielem „Gigantów Siatkówki”. - Jest naszym ojcem chrzestnym – uzupełnia Rozdolski. - Bardzo mu za to dziękuję. Dziękuję za słowo, które dał parę lat temu i za to, że go dotrzymuje. To dla nas bardzo ważne – dodaje.

- Turniej tym razem po raz pierwszy zagości w Twardogórze, ale kolejny raz na moim Dolnym Śląsku, o czym mówię z dużą radością. To zaszczyt wspierać tę imprezę. Wojtek Rozdolski to człowiek pasji. Gdyby nie on, to tego turnieju by nie było. A jest i z roku na rok rośnie. On jest duszą i sercem tej imprezy – odpowiada mu Czarnecki.

Kolejny raz partnerem tytularnym Gigantów Siatkówki został TAURON.

- Jesteśmy powołani do tego, aby wspierać rozwój sportu na różnym poziomie. Chcemy wychowywać poprzez sport, propagować go. Robimy to z wielkim zapałem – mówi Artur Warzocha, wiceprezes firmy TAURON. - Tutaj mamy do czynienia ze wsparciem zawodów na najwyższym TOPie. Oprócz tego, że pokazujemy, iż polska siatkówka to kawał historii, to pokazujemy także swoją markę. Podchodzimy do tego jako do przedsięwzięcia marketingowego i biznesowego. Jako spółka skarbu państwa jesteśmy do tego zobligowani – wyjaśnia.

TAURON od lat angażuje się w siatkówkę. Jest tytularnym sponsorem TAURON Ligi Kobiet i 1. TAURON 1. Ligi mężczyzn, a także Pucharu Polski. - Muszę powiedzieć, że coraz więcej osób ma takie spostrzeżenie, iż wszędzie tam, gdzie rozgrywane są zawody siatkarskie na różnych poziomach, coraz częściej widać nasz firmowy kolor. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Chcemy się związać z siatkówką jak tylko się da, aby wspierać ten piękny sport, który staje się naszym sportem narodowym. Dziękuję Wojciechowi Rozdolskiemu. W trakcie naszej roboczej współpracy łatwo zauważyć, ile trzeba podjąć wysiłku organizacyjnego, żeby zorganizować przedsięwzięcie na takim poziomie – kończy prezes Warzocha.

- Chciałbym podziękować za wsparcie naszemu wieloletniemu partnerowi firmie TAURON. Jesteśmy razem. Robimy to wszystko dla siatkówki. TAURON mocno wspiera ten sport, a my też działamy dla wsparcia tej dyscypliny – deklaruje Wojciech Rozdolski.

- Cieszę się, że TAURON kolejny raz obecny jest w turnieju „Gigantów”. Ta pomoc jest fundamentalna. Bez państwa ten turniej byłby dużo bardziej skromny – zauważa Ryszard Czarnecki, który jest także przewodniczącym rady nadzorczej PGE Skry Bełchatów, a więc jednego z uczestników TAURON Gigantów Siatkówki.

Seniorska rywalizacja Polska – Turcja w tym roku rozgrywana będzie w Twardogórze (pow. oleśnicki). To niewielka, 13-tysięczna gmina, ale za to z funkcjonalną halą sportową i dużym doświadczeniem w organizowaniu siatkarskich imprez.

- Do Twardogóry przybywa ważna, duża siatkarska impreza. To było naszym marzeniem. Dziękuję za to panu Wojciechowi Rozdolskiemu – uśmiecha się burmistrz Twardogóry Paweł Czuliński. - Gmina Twardogóra od lat żyje siatkarskim duchem. Gościliśmy już reprezentacje Polski, Austrii, Białorusi, Rosji, Serbii. Były to mecze towarzyskie, ale też eliminacje do Ligi Europy. To bogaty bagaż doświadczeń, którym chcemy się podzielić. Od lat stawiamy na sport w Twardogórze, przede wszystkim na sport dzieci i młodzieży. Cieszę się, że ten pandemiczny impas uda się przerwać i będzie to rok siatkówki w Twardogórze. Czujemy, jak wielkie to jest wyróżnienie – opowiada Czuliński, który jest jednym z najmłodszych burmistrzów w Polsce.

- Gmina Twardogóra bardzo fachowo podeszła do organizacji tego turnieju. Jestem przekonany, że to wydarzenie będzie stało na bardzo wysokim poziomie, bo tam są po prostu fachowcy – mówi Rozdolski.

Debiutujący na TAURON Gigantach Siatkówki turniej żeński zapowiada się równie ekscytująco, co doroczna rywalizacja panów. Na imprezę przyjadą bowiem mistrz i wicemistrz Polski – Chemik Police oraz Developres Rzeszów.

- Przyjaźnimy się prywatnie i sportowo, dlatego cieszę się, że Developres Rzeszów i Chemik Police są z nami. Rzadko się zdarza, żeby mistrz Polski i wicemistrz Polski grali na jednym turnieju. Jesteśmy z tego dumni – wyjaśnia Wojciech Rozdolski.

- Chcę podziękować Wojtkowi Rozdolskiemu. Mówił mi o pomyśle żeńskich Gigantów Siatkówki. Wtedy można było patrzeć na to z przymrużeniem oka, dlatego dziś – Wojtek - bardzo ci gratuluję, że doprowadziłeś to do końca – zwrócił się do organizatora Marek Mierzwiński, trener Chemika. - Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Wojtka Rozdolskiego do wzięcia udziału w tTAURON Gigantach Siatkówki – wtóruje mu Marek Pieniążek, wiceprezes Developresu.

Przypomnijmy, że TAURON Giganci Siatkówki to turniej charytatywny. W tym roku dochód z biletów zostanie przekazany na pomoc dzieciom z Ukrainy.

Wszystkie mecze na żywo na publicznych kanałach pokaże TVP. To nowy partner medialny „Gigantów”. Umowę podpisano na cztery lata.

Udostępnij