TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

MKS MOS Wrocław w finale TAURON Młodych Gigantów Siatkówki

1 rok temu | 07.09.2022, 11:10
MKS MOS Wrocław w finale TAURON Młodych Gigantów Siatkówki

MKS MOS Wrocław został pierwszym finalistą tegorocznej edycji TAURON Młodych Gigantów Siatkówki. Finał rozegrany zostanie 23.09 w Miliczu.

Pierwszy turniej eliminacyjny rozegrano w sobotę (3.09) w Sycowie. Wzięło w nim udział dziewięć drużyn młodziczek (roczniki 2008 i 2009). Podzielono je najpierw na trzy grupy. Zwycięzcy rywalizowali następnie w grupie finałowej grali o miejsca 1-3. Najlepszy - tak jak przed rokiem - okazał się MKS MOS Wrocław i to on zagra w wielkim finale.

- Poziom turnieju był bardzo wyrównany - mówi Marcin Murdzek z MKS-u MOS-u Wrocław, który jest jednocześnie jednym ze współorganizatorów imprezy. - Mecze stały na wysokim poziomie i myślę, że trenerzy wyciągnęli z nich to, co jest dla szkoleniowców najważniejsze. To było solidne przetarcie przed startem ligi, która rozpoczyna się już za chwilę. Dodatkowo w Sycowie pojawiło się kilka siatkarek z rocznika 2008, które jeszcze nie tak dawno grały w reprezentacji Dolnego Śląska na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - zaznacza.

W grupie finałowej w najważniejszym meczu wrocławianki pokonały 2:0 (25:21, 25:9) UMKS Volley Głogów. Głogowianki zajęły II miejsce w turnieju.

- Pierwsza partia była wyrównana. W drugiej - jak to się u nas mówi - nasze dziewczyny chodziły po wodzie. Wszystko im się udawało - podsumowuje Murdzek. - Jestem dumny z zespołu jako z całości. Bardzo fajnie to funkcjonowało. Zawodniczki się wspierały, wszystko działało jak dobrze naoliwiona maszyna - stwierdził przedstawiciel zwycięskiej drużyny, który podkreślił dobrą grę kapitan Marysi Krupskiej. - Ona jest trochę ekstrawertyczką więc nie byłem do końca pewny, jak to zadziała, ale wywiązała się ze swojej roli rewelacyjnie. Na boisku zdobywała masę punktów, ale też dobrze zarządzała zespołem. Pomagała też młodszym zawodniczkom, które wchodziły do gry. Jestem z niej bardzo dumny - zaznaczył.

Siatkarki MKS-u MOS-u zgarnęły trzy nagrody indywidualne: za MVP zawodów uznano wspomnianą wyżej Marię Krupską-Sabinę, najlepszą środkową została Elena Treszczotko, a rozgrywającą - Natalia Demków. W każdej drużynie wybierano także najlepszą siatkarkę. Tu nagroda powędrowała w ręce Jaśminy Matuszak.

- Termin TAURON Młodych Gigantów nie jest przypadkowy. Większość zespołów pod koniec sierpnia wraca z obozów i to jest okazja aby sprawdzić, co udało się tam wypracować, na jakim etapie jest drużyna. Organizacja turnieju jest absolutnie TOP i to nie tylko moja opinia. Zresztą co roku jest więcej chętnych, niż miejsc. Nie wszyscy więc mogą zagrać - kończy Marcin Murdzek.

Nagrody i medale wręczał na miejscu m.in. Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizatora TAURON Gigantów Siatkówki oraz prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej. Turniej rozgrywano w gościnnej hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie.

Turniej eliminacyjny 8. edycji TAURON Młodych Gigantów Siatkówki (Syców, 3.09.2022)

I MKS MOS Wrocław (awans do finału)

II UMKS Volley Głogów

III MKS Rokita Brzeg Dolny

MKS MOS Wrocław (młodziczki) - skład zwycięskiej drużyny

1. Maria Krupska-Sabina (rocznik 2008)

2. Natalia Demków (2008)

3. Hanna Krupa (2008)

4. Weronika Tabatowska (2007)

5. Lena Dymowska (2009)

6. Jaśmina Matuszak (2008)

7. Malwina Leśniak (2008)

8. Elena Treszczotko (2008)

9. Anna Kaczmarek (2008)

10. Bianka Kaźmierczak (2011)

11. Maja Tabisz (2011)

12. Milena Bartosz (2012)

Udostępnij