Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Mistrzowie świata z Gigantów Siatkówki zagrali z reprezentacją firmy TAURON

1 rok temu | 29.08.2020, 14:55
Mistrzowie świata z Gigantów Siatkówki zagrali z reprezentacją firmy TAURON

Mistrzowie świata z Gigantów Siatkówki zagrali z reprezentacją firmy TAURON. To był wielki mecz!

Takiego wydarzenia jeszcze nie było! TAURON Giganci Siatkówki z trenerem Ireneuszem Mazurem postanowili zebrać mistrzów świata juniorów z 1997 roku, z wieloma gwiazdami w składzie. Taki zespół zmierzył się z reprezentacją firmy TAURON, czyli partnera tytularnego TAURON Gigantów Siatkówki. Kto wygrał?

XI Międzynarodowy Turniej Charytatywny TAURON Giganci Siatkówki to jedna z największych imprez towarzyskich w europejskiej siatkówce. Co roku w zawodach biorą udział czołowe zespoły nie tylko z Polski, ale również Starego Kontynentu. W tym ze względu na pandemię i bezpieczeństwo zespołów w turnieju TAURON Giganci Siatkówki wystąpią cztery polskie drużyny: PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Trefl Gdańsk. – Ale to cztery czołowe zespoły Ligi Mistrzów Świata. Nie musieliśmy więc zachęcać kibiców do przyjazdu do Kępna – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i główny organizator turnieju, który zaprasza też na bezpośrednie transmisje do Polsatu Sport.

Zanim jednak na boisko w weekend biegną wyżej wymienione drużyny, w Kępnie odbył się wyjątkowy mecz pomiędzy zespołem mistrzów świata juniorów z Bahrajnu z 1997 roku, który poprowadził trener Ireneusz Mazur. W jego zespole zagrały m.in. takie gwiazdy jak Sebastian Świderski, Piotr Gruszka, Dawid Murek, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski czy Paweł Zagumny.

Ich rywalem była natomiast Reprezentacja firmy TAURON, czyli partnera tytularnego TAURON Gigantów Siatkówki. To było wielkie przeżycie! – Mamy tutaj sporo gwiazd, dlatego bardzo nam miło, że TAURON może być partnerem tytularnym takiego wydarzenia. Po drugiej stronie… też są gwiazdy, ale z Grupy TAURON. Życzę wszystkim dobrej zabawy, a zawodnikom skuteczności i woli walki. Myślę, że tego wieczoru zabawa jest ważniejsza, niż wynik – mówił Robert Zasina, prezes zarządu TAURON Dystrybucja.

Turniej drugi raz z rzędu odbywa się w Kępnie. – Cieszę się, że nasze miasto będzie znów stolicą siatkówki. To już jedenasta edycja i cieszę, że pierwsza dziesiątka zakończyła się w Kępnie, a druga się tutaj rozpoczęła. Ostatnio tyle się wydarzyło w polskim sporcie, że mam nadzieję, że wkrótce wróci do nas normalność i trybuny będą pełne – mówił Piotr Psikus, burmistrz Miasta i Gminy Kępno.

Warto przypomnieć, że turniej ma również wymiar charytatywny. W tym roku pieniądze trafią do szpitala w Kępnie. – Gorące podziękowania przede wszystkim dla zawodników i za organizację takiego meczu. Pokażmy, jakim pięknym sportem jest siatkówka. Dziękuję mistrzom świata, trenerowi Mazurowi, którzy zrobili bardzo wiele dla całej Polskiej Siatkówki. Dziękuję też Grupie TAURON i życzę wspaniałej rywalizacji oraz zero urazów – dodał Wojciech Rozdolski.

Na boisku, jak się okazało, sentymentów nie było. Byli zawodowcy popisywali się znakomitymi zagraniami, ale przede wszystkim zdobywali punkty. Trzeba jednak przyznać, że siatkarze TAURON również pokazali kawał dobrej siatkówki i na tle mistrzów świata zaprezentowali się naprawdę dobrze. Ostatecznie to reprezentacja Ireneusza Mazura zwyciężyła 3:0, ale… – Tutaj liczyła się dobra zabawa, dlatego dziękuję wszystkim za występ – podsumował Rozdolski.

Początek sobotniej rywalizacji w Kępnie o godz. 18.00, kiedy to zagrają Jastrzębski Węgiel i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, a o godz. 20.30 PGE Skra i Trefl. Zapraszamy na transmisje w Polsacie Sport.

Udostępnij