TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Magiczny czas w Jelczu-Laskowicach

2 lata temu | 28.09.2021, 16:40
Magiczny czas w Jelczu-Laskowicach

Trzy dni siatkarskich wydarzeń, czterech mistrzów olimpijskich, cztery klasowe drużyny i cztery bardzo ciekawe mecze. Turniej TAURON Giganci Siatkówki przeszedł do historii jako wyjątkowa impreza.

Jastrzębski Węgiel wygrał rozgrywany w weekend turniej TAURON Giganci Siatkówki. To była jedyna drużyna, która w rywalizacji polsko-tureckiej odniosła dwa zwycięstwa. Szansę na końcowy triumf miała PGE Skra Bełchatów, która pierwszego dnia (w sobotę) pokonała 3:0 aktualnego wicemistrza Turcji drużynę Fenerbahce HDI Stambuł. Przed niedzielnymi rozstrzygnięciami obaj reprezentacji Polski nie mieli zatem na koncie przegranego seta.

W niedzielę jastrzębianie pokonali 3:1 Galatasaray Stambuł, a to oznaczało, że jeśli Skra wygra 3:0, to ona okaże się najlepsza w Jelczu-Laskowicach. Przegrała jednak 1:3. Jastrzębie tym samym obroniło puchar TAURON Gigantów Siatkówki, po który sięgnęło rok wcześniej w Kępnie.

Pojedynek polsko-turecki odbywał się na parkiecie w pięknej hali Centrum sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach, ale na trybunach i poza halą była okazja, by na wysokim szczeblu porozmawiać o współpracy Polski i Turcji. W specjalnie zorganizowanej konferencji wzięli udział wysoko postawieni przedstawiciele znad Bosforu, a także polska delegacja władz samorządowych, m.in. z reprezentantami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dodajmy, że w niedzielę mecze z poziomu widowni oglądał sam ambasador Republiki Turcji w Polsce Cengiz Kamil Firat.

Wróćmy jeszcze do wydarzeń na boisku. Dla wszystkich klubów turniej był ważnym sprawdzianem przed startem sezonu. Ten w Polsce rozpoczyna się już 1 października.

- Za dużo błędów popełnialiśmy w prostych piłkach. Mieliśmy przewagi, które szybko roztrwoniliśmy – mówi po niedzielnej porażce z Galatasaray środkowy PGE Skry Karol Kłos. - Gramy drugi tydzień właściwie trzy mecze pod rząd, do tego treningi. W tym tygodniu połączymy się z zresztą drużyny (część zawodników Skry miała jeszcze wolne po mistrzostwach Europy – przyp. JG) i będzie już łatwiej, ale fajnie gra się znów przy kibicach – dodał.

Wyjątkowy był mecz Jastrzębskiego Węgla z Fenerbahce. Kibice w Jelcz-Laskowicach mogli bowiem w jednym momencie oglądać czterech aktualnych mistrzów olimpijskich – Francuzów: Yacine'a Louatiego (Fenerbahce), Benjamina Toniuttiego, Stephena Boyera oraz Trevora Clevenota (wszyscy Jastrzębie). To pokazuje rangę turnieju TAURON Giganci Siatkówki.

Cała impreza zaczęła się już w piątek. W Miliczu rozegrano finał TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, w którym UKS Lider Konstantynów Łódzki pokonał MKS MOS Wrocław 2:1, a także m.in. pokazowy mecz Chemek-System Gwardii Wrocław z Galatasaray (3:1).

W tym czasie w Jelczu-Laskowicach oglądaliśmy mecze gwiazd. Najpierw drużyna partnera tytularnego wydarzenia TAURON Ciepło zmierzyła się z Gwiazdami Siatkówki Dolnego Śląska, a potem kibice byli świadkami pojedynku byłych mistrzów świata Ireneusza Mazura i Grzegorza Rysia (na ławce trenerskiej zastępował go Włodzimierz Madej). Było dużo zabawy, ale też moment refleksji, gdy dolnośląskie gwiazdy wyszły na boisku w koszulkach z numerem 12. W ten sposób upamiętniono Romana Gulczyńskiego, tragicznie zmarłego w styczniu byłego siatkarza m.in. Gwardii Wrocław.

Jak zawsze cel imprezy był charytatywny. Tym razem zbierano pieniądze na pomoc dla dwuletniej Amelki ze Strzegomia, która choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni.

- Dziękuję wszystkim naszym partnerom i sponsorom, a także gminom partnerskim, bez których nie bylibyśmy w tym miejski, w którym jesteśmy. Obiecuję, że Giganci Siatkówki będą z roku na rok jeszcze bardziej się rozwijać – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator imprezy.

Partnerem Tytularnym imprezy był TAURON. Złotym Sponsorem - PKN ORLEN. Sponsorem Premium - Tarczyński. Oficjalnym Sponsorem - Liedmann Agro. Sponsorem - Rosiek&Rosiek. Partnerzy TAURON Gigantów Siatkówki to także: Sportigio, 3W Platforma Budowlana, Pra-Vita, Brökelmann, Graffiti - Centrum Reklamy, Werona Catering, IBB.pl, Septicol, Jamar, Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice oraz Porsche Inter Auto Polska, a także Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Głównym Partnerem Medialnym był Polsat Sport, który pokazywał mecze na żywo. Partnerami Medialnymi - Gazeta Wrocławska i Radio ESKA.

Partnerskie gminy to: Gmina Milicz, Miasto Syców, Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice oraz Gmina Trzebnica.

fot. Paweł Piotrowski - Giganci Siatkówki

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki