Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
TAURON Giganci Siatkówki 2022 | 23-25września 2022
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Kim są największe gwiazdy turnieju?

1 rok temu | 23.09.2021, 21:21
Kim są największe gwiazdy turnieju?

Turniej TAURON Giganci Siatkówki jest wyjątkowy z wielu względów. Także dlatego, że to gwarancja obecności największych gwiazd tego sportu

Także w tym roku w Jelczu-Laskowicach nie zabraknie wielkich nazwisk.

W szeregach świeżo koronowanego mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla pojawili się latem m.in. Stephen Boyer czy Jan Hadrava. Lecz prawdziwą bombą transferową okazało się ściągnięcie jednego z najlepszych rozgrywających świata Francuza Benjamina Toniuttiego, który przez ostatnie sześć lat stanowił o sile ZAKSY i wygrał z nią Ligę Mistrzów. Latem poleciał z reprezentacją na igrzyska do Tokio i przywiózł z nich złoty medal.

PGE Skra Bełchatów to dziewięciokrotni mistrzowie Polski. W jej składzie jest kilku etatowych reprezentantów Polski: Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek, Karol Kłos. Dwóch pierwszych znalazło się w kadrze na igrzyska olimpijskie w Tokio oraz na mistrzostwa Europy. Z zagranicznych gwiazd bełchatowian trzeba wymienić pozyskanego latem Serba Aleksandara Atanasijevicia. Nowymi twarzami są też Damian Schulz i Robert Täht.

TAURON Giganci Siatkówki 2021 - BILETY

Kilku naprawdę klasowych siatkarzy przyleci do Polski z Fenerbahce HDI Stambuł. Największą gwiazdą drużyny ma szansę stać się francuski przyjmujący Yacine Louati, który właśnie w Tokio zawiesił na swojej szyi złoty medal olimpijski. 29-latka polscy kibice kojarzą dobrze zapewne nie tylko z igrzysk, ale także z Jastrzębskiego Węgla, któremu pomógł w tym roku odzyskać mistrzostwo Polski. Inną znaną postacią jest doświadczony Irańczyk Mohammad Musawi. 33-latka lepiej znają zapewne fani AZS-u Olsztyn, gdzie występował w latach 2019-20. Kubańczyk Salvador Hidalgo Oliva grał w Jastrzębskim Węglu w latach 2016-19. Dziś ma 36 lat, wciąż duże umiejętności i olbrzymie doświadczenie. Drużynę prowadzi świetne znany w Polsce Daniel Castellani, z którym nasza reprezentacja w 2009 roku zdobyła mistrzostwo Polski.

Jeśli chodzi o Galatasaray to najciekawszą postacią jest Portorykańczyk Maurice Torres. Ten 30-latek wielokrotnie zgarniał nagrody dla najlepszego atakującego różnych turniejów, a w 2016 roku został najlepiej punktującym siatkarzem włoskiej Serie A. W sezonie 2017-2018 był zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył wicemistrzostwo Polski.

To nie wszystkie gwiazdy TAURON Gigantów Siatkówki 2021. Najwięcej będziemy oglądać ich w piątek podczas meczu gwiazd, w którym mistrzowie świata Ireneusza Mazura zmierzą się z mistrzami świata Grzegorza Rysia. Zagumny, Prus, Szczerbaniuk, Szymański, Murek, Gruszka… Będzie się działo.

TAURON Giganci Siatkówki 2021 – PROGRAM

Piątek, 24.09, Milicz

godz. 14 Finał TAURON Młodych Gigantów Siatkówki

godz. 17 MUKS Ziemia Milicka - SMS PZPS Spała (II liga mężczyzn)

godz. 20 Gwardia Wrocław – Galatarasay Stambuł

Piątek, 24.09, Jelcz-Laskowice

godz. 18 Reprezentacja TAURON – Drużyna Gwiazd Siatkówki Dolnego Śląska

godz. 20.30 Mecz Gwiazd: Mistrzowie Świata Ireneusza Mazura – Mistrzowie Świata Grzegorza Rysia

Sobota, 25.09, Jelcz-Laskowice

godz. 18 Jastrzębski Węgiel – Galatasaray Stambuł

godz. 20.30 PGE Skra Bełchatów – Fenerbahce Stambuł

Niedziela, 26.09, Jelcz-Laskowice

godz. 18 Jastrzębski Węgiel – Fenerbahce Stambuł

godz. 20.30 PGE Skra Bełchatów – Galatasaray Stambuł

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Oficjalny Sponsor
Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki