Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Edycja 2021

Jelcz-Laskowice - gościnny gospodarz

9 miesięcy temu | 13.09.2021, 00:28
Jelcz-Laskowice - gościnny gospodarz

Głównym gospodarzem TAURON Gigantów Siatkówki 2021 jest Jelcz-Laskowice. Oddajemy głos burmistrzowi Bogdanowi Szczęśniakowi.

          Jest mi niezmiernie miło, jako burmistrzowi Jelcza-Laskowic, gościć w naszym mieście charytatywny turniej TAURON Giganci Siatkówki. Rozgrywany jest on już po raz 12. i w ciągu minionych lat wyrobił sobie wysoką markę w środowisku piłki siatkowej. Kibice mają szansę zobaczyć w akcji najlepsze krajowe kluby, mierzące się z klasowymi przeciwnikami z zagranicy. Zasłużeni gracze wracają na parkiet i przywołują piękne wspomnienia u starszej generacji fanów. Charytatywny wymiar tego turnieju budzi powszechne uznanie. Cieszę się zatem, że TAURON Giganci Siatkówki zawitali do Jelcza-Laskowic i sądzę, że obie strony mają do zaoferowania cenne aktywa. Organizatorzy TAURON Gigantów Siatkówki bogate doświadczenie, wiedzę, jak organizować atrakcyjne wydarzenie sportowe i przyciągać gwiazdy. My zaś nowoczesną halę sportową w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice i grono kibiców spragnionych siatkówki na najwyższym poziomie.

Choć hala sportowa, w której rozgrywane będą mecze, otwierana była zaledwie przed sześcioma laty, gościła już wiele ciekawych wydarzeń sportowych międzynarodowej rangi. W 2017 roku została wybrana jako jedna z trzech lokalizacji poza Wrocławiem na zawody rozgrywane w ramach igrzysk sportów nieolimpijskich World Games. Kibice z Jelcza-Laskowic regularnie dopingowali w niej miejscową drużynę w futsalu, biorąca udział w rozgrywkach ekstraklasy. Gościliśmy też w naszej hali sportowej najlepszych tancerzy w Europie rywalizujących ze sobą w turniejach tańca sportowego.

Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice jest nie do pomyślenia bez siatkówki. Miejscowa drużyna Volley Jelcz-Laskowice notuje wyraźny postęp co potwierdziła awansem do drugiej ligi. W naszej hali w sezonie 2016/2017 oraz 2017/2018 mecze rozgrywały siatkarki (byłego) Impelu Wrocław dzisiaj #VolleyWrocław, a swoje obozy szkoleniowe organizowała młodzieżowa kadra Polski w siatkówce. W 2017 r. został rozegrany międzynarodowy mecz siatkarski Polska – Brazylia zakończony zwycięstwem Polski 4:2. Siatkówka ma silną grupę fanów w naszym mieście, a także pięknie rozwijający się klub Volley. Miasto, któremu mam zaszczyt przewodzić, stara się wyjść naprzeciw potrzebom rozwoju tego sportu. Wspieramy finansowo siatkarskie szkolenie dzieci i młodzieży, wybudowaliśmy boiska do piłki plażowej, jesteśmy zawsze otwarci na organizacje ciekawych wydarzeń siatkarskich. Pamiętamy, że jest to sport, w którym Polacy w grach zespołowych osiągnęli bodaj największe sukcesy i niezmiennie zaliczają się do światowej czołówki.

Dlatego turniej TAURON Giganci Siatkówki bardzo dobrze wpisuje się w nasze działania, a dzięki obecności tak znakomitych klubów jak Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, Galatasaray Stambuł czy Fenerbahce Stambuł obiecuje najlepsze sportowe emocje. Życzę, aby te rozgrywki przyniosły niezapomniane przeżycia, aby organizacja wydarzenia przebiegła zgodnie z planem, a także żeby występy znakomitych siatkarzy zachęciły miejscowe środowisko siatkarskie, a zwłaszcza najmłodszych adeptów tego sportu, do wytrwałego treningu i podążania śladami mistrzów.

Bogdan Szczęśniak,

burmistrz Jelcza-Laskowic

* Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice są oczywiście oficjalnym Partnerem TAURON Gigantów Siatkówki 2021.

Udostępnij