Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Jastrzębski Węgiel z wielkim pucharem TAURON Gigantów Siatkówki!

2 lata temu | 30.08.2020, 14:53
Jastrzębski Węgiel z wielkim pucharem TAURON Gigantów Siatkówki!

Wielka siatkówka, superzabawa mimo obostrzeń i tysiące kibiców przed telewizorami – tak można podsumować jedenastą edycję turnieju TAURON Giganci Siatkówki. W Kępnie ostatecznie najlepsi okazali się gracze Jastrzębskiego Węgla, którzy w finale wygrali z PGE Skrą Bełchatów.

Po sobotnich emocjach w turnieju TAURON Giganci Siatkówki przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o miejsca w zawodach. Przypomnijmy, że w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się zespoły VERVY Warszawa ORLEN Paliwa oraz Trefla Gdańsk, a w wielkim finale Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów. – Ale tak naprawdę my nigdy nie przyznajemy miejsc w tym turnieju. Tutaj liczy się sam udział i pomoc charytatywna, a przypomnę, że w tym roku planujemy zakupić respirator dla kępińskiego szpitala – mówi Wojciech Rozdolski, organizator turnieju.

“Mały finał” zawodów ostatecznie wygrali gracze z Warszawy, którzy pokonali gdańszczan 3:0. W każdym z setów prezentowali się lepiej, a, co ciekawe, każdą z partii wygrywali 25:21 i odebrali pamiątkowe medale za trzecie miejsce.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Trefl Gdańsk 3:0
Sety: 25:21, 25:21, 25:21VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Trinidad, Kwolek, Kowalczyk, Superlak, Szalpuk, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Król, FornalTrefl: Kozub, Janikowski, Crer, Lipiński, Reichert, Mordyl, Majcherski (libero) oraz Olenderek (libero), Wlazły

Dużo więcej emocji było w finale turnieju TAURON Giganci Siatkówki, w którym zmierzyli się PGE Skra i Jastrzębski Węgiel. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a PGE Skra przegrywając 1:2 doprowadziła jeszcze do tie-breaka. Po wielu świetnych akcjach minimalnie lepsi okazali się Ślązacy i to oni zostali zwycięzcami turnieju TAURON Giganci Siatkówki!

– To była siatkówka na najwyższym poziomie i jestem bardzo wdzięczny tak wielkim klubom za przyjazd i zaangażowanie. Tegoroczny zwycięzca na własność otrzymuje również przechodni puchar, dlatego tym bardziej gratuluję graczom Jastrzębskiego Węgla – powiedział Rozdolski wręczając puchar kapitanowi Tomaszowi Fornalowi.

Główny organizator i pomysłodawca turnieju zapowiedział również, że w przyszłym roku zawody także się odbędą. – Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Tak naprawdę po zakończeniu jednej, rozpoczynamy prace nad drugą. Liczę na to, że spotkamy się w znacznie większym gronie – zakończył Rozdolski.


PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3
Sety: 20:25, 25:15, 20:25, 25:23, 14:16
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Petković, Katić, Huber, Milczarek (libero) oraz Bieniek, Filipiak, Mitić, Piechocki (libero)Jastrzębski Węgiel: Kampa, Fornal, Gladyr, Bucki, Louati, Cichosz-Dzyga, Popiwczak (libero) oraz Wawrzyńczyk, Wiśniewski

Udostępnij