Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Edycja 2022

Gwiazdy turnieju - pierwsze transfery PGE Skry

1 tydzień temu | 28.07.2022, 16:08
Gwiazdy turnieju - pierwsze transfery PGE Skry

PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel - czyli polska część męskiego turnieju TAURON Giganci Siatkówki - zbroją się. Kogo zobaczymy w Twardogórze w barwach bełchatowskiego klubu?

Tak jak w poprzednim roku, tak i w tym, polskimi drużynami w TAURON Gigantach Siatkówki będą wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów. Obie drużyny jeszcze budują składy na kolejny sezon, ale już znamy nazwiska kilku gwiazd, które przyjadą do Twardogóry w ich barwach.

Transfer Filippo Lanzy do PGE Skry był w ostatnich dniach chyba najbardziej elektryzującą wiadomością z PlusLigi. 31-latek ostatnio grał w Chinach, ale wcześniej reprezentował barwy najlepszych włoskich klubów - Diatecu Trentino czy Perugii. W swojej kolejki trofeów ma dwa mistrzostwa Włoch (2013, 2015), trzy Puchary Włoch (2012, 2013, 2019), a także dwa puchary za Klubowe Mistrzostwo Świata. W 2016 roku był finalista Ligi Mistrzów.

Ma też sporo sukcesów z reprezentacją. Jest wicemistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro (2016) i wicemistrzem Europy z 2013 roku. W tym samym roku na swojej szyi zawiesił brązowy medal Ligi Światowej. A to tylko część sukcesów.

– Jako zawodnik uwielbiam nowe wyzwania, zwłaszcza jeśli wiążą się one z walką o wysokie cele, a w takie mierzy PGE Skra. Chcę dać z siebie wszystko i pomóc klubowi w osiąganiu takich wyników, na jakie bez wątpienia zasługuje - powiedział Włoch po podpisaniu umowy.

Rozgrywającym PGE Skry został Czech Lukas Vasina. Ten utalentowany 23-latek ostatnio występował w VK CEZ Karlovarsko, z którym dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju. Vasina to mistrz Europy kadetów z 2017. Rok później - już jako junior - został jeszcze wicemistrzem Europy. Bardzo ciekawy siatkarz.

Inne potwierdzone transfery to: przyjmujący Jakub Rybicki (ostatnio Lindemans Aalst, wcześniej Cerrad Czarni Radom), Dawid Gunia (Cuprum Lubin) i Bartłomiej Janus (Lechia Tomaszów Mazowiecki).

Trenerem Skry będzie Brytyjczyk Joel Banks, który przez ostatnie pięć lat pracował w słynnym Noliko Maaseik. Kto wie, czy dla 47-latka nie będzie to największe wyzwanie w trenerskiej karierze.

(fot. Wikipedia)

Udostępnij