Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

local_activity Bilety event Terminarz tag

Social Media

Edycja 2022

Gwiazdy turnieju - kim straszy Jastrzębski Węgiel

5 dni temu | 03.08.2022, 09:14
Gwiazdy turnieju - kim straszy Jastrzębski Węgiel

Trzon Jastrzębskiego Węgla na sezon 2022/23 pozostaje bez zmian. Dlatego już dziś wiemy, że na TAURON Gigantach Siatkówki zobaczymy mistrzów olimpijskich.

Mowa oczywiście o Francuzach, którzy znajdują się w składzie aktualnych wicemistrzów Polski: Benjaminie Toniuttim i Trevorze Celvenocie.

Ten pierwszy stał się w ubiegłym roku jednym z najgłośniejszych transferów w naszym kraju w ostatnich latach. Otóż po sześciu latach postanowił zamienić ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle na Jastrzębie. Przygodę w nowym klubie zaczął od wicemistrzostwa Polski. Nieźle, ale pewnie liczył na więcej.

Już na początku maja jastrzębianie poinformowali, że przedłużają kontrakt z Clevenotem. - Podoba mi się to, że zawsze mierzymy w wygraną, bo to równie istotne. Chcę zdobyć tytuł mistrza Polski - stwierdził Francuz po podpisaniu nowej umowy. Przypomnijmy, że w Jastrzębiu jest jeszcze jeden z "Trójkolorowych" - Stephen Boyer. Cała trójka nie tak dawno - bo przed rokiem - cieszyła się ze złotego medalu olimpijskiego wywalczonego w Tokio.

W sezonie 2022/23 w Jastrzębskim Węglu nie zabraknie starych znajomych. W drużynie wciąż będzie doświadczony środkowy Jurij Gladyr, ale i reprezentant kraju, który właśnie szykuje się do mistrzostw świata - Tomasz Fornal. Nie jest to jedyny siatkarz z Jastrzębia, którego tego lata oglądamy w biało-czerwonych barwach. Do Twardogóry przyjedzie także libero Jakub Popiwczak, przez wielu uznawany dziś za najlepszego libero w kraju. Wspomnijmy jeszcze przyjmującego Rafała Szymurę czy doświadczonego czeskiego atakującego Jana Hadravę. Przypomnijmy, że to złoty medalista mistrzostw Włoch sprzed roku, a wcześniej (przez cztery lata) zawodnik AZS-u Olsztyn.

Z drużyną pożegnali się w ostatnich tygodniach: Szymon Biniek, Wojciech Szwed i Bartosz Cedzyński.

Na dziś nie wiadomo jeszcze, kto będzie w sezonie 2022/23 prowadziła zespół. Sezon na stanowisku pierwszego trenera kończył Nicola Giolito, ale teraz chce skupić się na pracy w sztabie reprezentacji Włoch.

Męska część turnieju TAURON Giganci Siatkówki rozegrana zostanie 23-25 września w Miliczu i w Twardogórze.

Partnerem tytularnym imprezy jest TAURON. Złotym sponsorem - PKN ORLEN. Nowym partnerem telewizyjnym TVP Sport, która pokaże na żywo wszystkie mecze turnieju.

Udostępnij