TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

Gigantki wkraczają do akcji!

1 rok temu | 21.10.2022, 12:38
Gigantki wkraczają do akcji!

W sobotę i w niedzielę (22/23.10) pierwszy raz w historii na TAURON Gigantach Siatkówki zagrają kobiety. Chemik Police, Developres Rzeszów, SSC Palmberg Schwerin oraz SC Postdam przyjechały do Twardogóry.

Mija właśnie miesiąc, od kiedy emocjonowaliśmy się polsko-belgijską rywalizacją w ramach XIII charytatywnego turnieju TAURON Giganci Siatkówki. Przypomnijmy, że tytuł sprzed roku obronił Jastrzębski Węgiel. To jednak nie koniec siatkarskiego festiwalu w Twardogórze, bo już w ten weekend czeka nas pierwsza edycja TAURON Gigantów Siatkówki kobiet (22-23.10).

Obsada jest bardzo mocna. Turniej to ostatni sprawdzianem przed startem TAURON Ligi. Rozgrywany będzie w formule polsko-niemieckiego pojedynku. Do gościnnej hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przyjadą aktualny mistrz Polski Grupa Azoty Chemik Police oraz wicemistrz Developres Bella Dolina Rzeszów. Naszych zachodnich sąsiadów reprezentować mają Plemberg Schwerin o SC Postdam (Poczdam).

Schwerin to 12-krotny mistrz kraju, który ostatni raz ten tytuł zdobył w 2018 roku. Natomiast Poczdam to stosunkowo młody klub, bo założony w 1996 roku. Z ok. 500 członkami to jeden z największych klubów siatkarskich w Niemczech. W najwyższej klasie rozgrywkowej występuje od 2009 roku. Największy sukces to wicemistrzostwo w 2022 roku.

Każda z tych czterech drużyn ma w swoim składzie siatkarki, które zostały powołane na właśnie zakończone mistrzostwa świata. Z Chemikiem na zawody przyjedzie środkowa Agnieszka Korneluk, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Kąkolewska. Przez cztery lata grała we Wrocławiu, potem w Łodzi i we Włoszech, by w 2020 roku wrócić do Polski. To podstawowa zawodniczka naszej reprezentacji, która pierwszy raz od ponad 60 lat awansowała do ćwierćfinału MŚ. Jej klubową koleżanką jest Maria Stenzel, podstawowa libero kadry.

W Rzeszowie na co dzień grają natomiast trzy inne nasze reprezentantki - to Anna Stencel, Aleksandra Szczygłowska i Katarzyna Wenerska. Uczestniczki mistrzostw świata są także w składach zaproszonych niemieckich zespołów. Szykuje się zatem rywalizacja na naprawdę wysokim poziomie.

- Przygotowania trwają tak naprawdę od kilku miesięcy. Były to równoległe przygotowania zarówno do męskiego jak i żeńskiego turnieju - mówi Tomasz Sobolewski który pracuje przy organizacji zawodów, a jednocześnie działa w Dolnośląskim Związku Piłki Siatkowej. - Pracy jest sporo: zwiezienie sprzętu, zakwaterowanie zespołów, zorganizowanie dla nich treningów, ale też ludzi, którzy chcą przy tym pracować. Trzeba to wszystko spiąć, co robił Wojciech Rozdolski organizator turnieju i prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej - dodaje.

- Z ubolewaniem zauważyliśmy, że żeńska siatkówka była trochę zaniedbywana w ostatnim czasie. Mamy nadzieję to zmienić. Wszyscy chcielibyśmy, aby żeńska siatkówka nawiązała do najlepszych tradycji mistrzostw Europy, a może i świata - mówił już latem Wojciech Rozdolski.

Partnerem tytularnym turnieju jest TAURON.

- Siatkówka to królowa polski serc. Od lat przynosi z sobą falę kibicowskiego entuzjazmu. Zapraszam na turniej TAURON Giganci Siatkówki Kobiet, będzie emocjonująco, dynamicznie i co najważniejsze organizatorzy zadbali o wysoki poziom sportowy - wyjaśnia zaangażowanie TAURONA jego prezes Paweł Szczeszek.

- Cieszę się, że TAURON zdecydował się rozszerzyć naszą współpracę także na turniej kobiet. Jestem pewny, że będzie ona tak samo udana, jak w przypadku turnieju panów - cieszy się Wojciech Rozdolski.

TAURON Giganci Siatkówki kobiet - BILETY

Bilety można kupić na stronie internetowej https://giganci.sportigio.com/. Każda wejściówka obowiązuje na jeden dzień, a więc na dwa mecze. Bilety normalne kosztują 60 zł, ulgowe - 30 zł (uczniowie i studenci za okazaniem ważnej legitymacji). Wejście rodzinne (2+2) to 120 zł. Warto dodać, że dochód ze sprzedaży wejściówek przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Wszystkie mecze turnieju kobiecego na żywo pokaże TVP Sport, która jest jednym z partnerów medialnych TAURON Gigantów Siatkówki.

Złotym Sponsorem imprezy jest PKN ORLEN. Sponsorami Premium - Brokelmann i Tarczyński. Oficjalnymi Sponsorami - Bank Pekao S.A. i Liedmann Agro. Wśród partnerów medialnych znajdują się: TVP Sport, Gazeta Wrocławska, Radio Wrocław i Radio RAM.

TAURON GIGANCI SIATKÓWKI KOBIET 2022 (22-23.10)

Sobota, 22.10, Twardogóra (hala GOSiR, ul. Wrocławska 39)

godz. 13 Developres Bella Dolina Rzeszów - SSC Palmberg Schwerin

godz. 15 Grupa Azoty Chemik Police - SC Postdam

Niedziela, 23.10, Twardogóra

godz. 14.30 Developres Bella Dolina Rzeszów - SC Postdam

godz. 16.30 Grupa Azoty Chemik Police - SSC Palmberg Schwerin

(fot. fivb)

Udostępnij