TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 30.09-01.10.2023 i 14-15.10.2023

Giganci Siatkówki w Stambule

1 rok temu | 16.01.2023, 14:03
Giganci Siatkówki w Stambule

W Stambule przy wspólnym stole spotkali się przedstawiciele turnieju Giganci Siatkówki oraz tureckiej siatkówki. 

Rozmawiano o rozwoju tego sportu i wzajemnej współpracy. W dyskusji uczestniczył także europoseł Ryszard Czarnecki, który przyczynił się do organizacji tej konferencji. W 2022 roku impreza po raz pierwszy transmitowana była przez TVP Sport.

Konferencję zorganizowano w Volley Hotel Istambul. Uczestniczyli w niej: Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator Gigantów Siatkówki, który jest jednocześnie prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, europoseł Ryszard Czarnecki, Selahattin Suleymanoglu - wiceprezydent Tureckiej Federacji Siatkówki, Paweł Frankowski - prezes Chemika Police, a także przedstawiciele czołowych tureckich klubów: Fenerbahce SK, Galatasaray SK oraz Eczacibasi SK. Dyskusję moderowała i tłumaczyła Ipek Tekdemir, która jest m.in. akredytowaną przy Parlamencie Europejskim asystentką Ryszarda Czarneckiego.

- Turniej, który zbudowałem, jest jednym z największych w Europie. Marka, którą stworzyłem z moimi przyjaciółmi jest nie tylko narzędziem do popularyzowania siatkówki, ale także platformą dla biznesu i międzynarodowej współpracy pomiędzy krajami, które reprezentują kluby uczestniczące w imprezie - powiedział w Stambule Wojciech Rozdolski i przypomniał, że Giganci Siatkówki mają charytatywny charakter. W grudniu 20 tys. zł trafiło do Międzynarodowego Centrum Integracji Społecznej Klaster Hubska 7 we Wrocławiu, które to miejsce jest wsparciem m.in. dla dzieci z Ukrainy.

Rozdolski zaprosił Turków na tegoroczną edycję Gigantów Siatkówki.

- Chciałbym skorzystać z tej okazji, aby zaprosić Was do Polski na oba turnieje Gigantów Siatkówki w 2023 roku. Wierzę, że przyjmiecie moje zaproszenie i razem pokażemy siatkarskiemu światu jak współpraca może budować wielkość tego sportu - powiedział.

- Dzieci i młodzież w naszym kraju garną się do siatkówki, która jest najbardziej utytułowanym sportem zespołowym. Częścią misji tureckiej federacji Siatkówki jest branie udział we współpracy na rzecz rozwoju i promocji siatkówki. Giganci Siatkówki działają w tym kierunku. W minionych latach w tym turnieju brały udział nasze utytułowane kluby. Jestem bardzo podekscytowany tą i podobnymi inicjatywami, które przyczyniają się do umacniania międzynarodowych stosunków krajów i powszechności sportu. Mam nadzieję, że takie pomysły, w których spotykają się takie sportowe wartości jak przyjaźń, pokój czy zasady fair play, będą się rozwijać - stwierdził Selahattin Suleymanoglu.

Są już pierwsze efekty tej konferencji. Dojdzie bowiem do wymiany drużyn młodzieżowych między Stambułem, a Dolnym Śląskiem. Chodzi o nowe spojrzenie na siatkówkę, zdobywanie nowych umiejętności, ale też ciekawe doświadczenie dla trenerów. Jeden z tureckich zespołów dziewcząt ma wziąć udział w turnieju Młodych Gigantów Siatkówki.

Po konferencji jej uczestnicy obejrzeli mecz Ligi Mistrzyń, w którym Eczacibasi pokonało Grupę Azoty Chemik Police 3:1 (21:25, 25:14, 25:20, 25:17).

Delegacja Gigantów Siatkówki przebywała w Turcji od 9 do 12 stycznia.

W tym roku kobiecy turniej Giganci Siatkówki rozegrany zostanie 30 września i 1 października, a męski dwa tygodnie później (14-15.10). Mecze będą transmitowane przez TVP Sport.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Tytularny
Złoty Sponsor
Sponsor Premium
Partner Premium
Oficjalny Sponsor
Partnerzy
Partner Medialny
Partnerzy Gigantów Siatkówki