TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

Giganci Siatkówki i TAURON razem od 2019 roku

1 rok temu | 11.05.2023, 00:26
Giganci Siatkówki i TAURON razem od 2019 roku

Nazwa TAURON Giganci Siatkówki po raz pierwszy ujrzała światło dzienne już w 2019 roku, podczas turnieju rozgrywanego w Kępnie. To współpraca, która z roku na rok ewoluuje.

W 2019 roku TAURON Giganci Siatkówki odbyło się starcie polsko-włoskie. Biało-czerwone barwy reprezentowały Jastrzębski Węgiel i PGE Skra Bełchatów. Z Półwyspu Apenińskiego przyleciały natomiast: Power Volley Milano i Gas Sales Piacenza Volley. Imprezę wygrali jastrzębianie. W kępińskiej hali rozegrano także Mecz Gwiazd. Po jednej stronie siatki stanęła reprezentacja Grupy TAURON - po drugiej drużyna gwiazd. W jej składzie znaleźli się m.in. Gardinii, Pliński, Nowak, Markiewicz, Mazur czy Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

Rok później (2020) z powodu pandemii turniej miał charakter krajowy. Walkę o zwycięstwo rozegrały między sobą polskie drużyny. Miejscem eliminacji było Kępno. Do Wielkopolski przyjechały: Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Verva Warszawa Orlen Paliwa i Trefl Gdańsk. W finale Jastrzębie pokonało 3:2 Skrę. Reprezentacja TAURON Polska Energia tym razem mierzyła się ze złotą drużyną Ireneusza Mazura, czyli mistrzami świata juniorów z 1997 roku. W jednej drużynie zobaczyliśmy Szymańskiego, Gruszkę, Kruka, Szczerbaniuka, Ignaczaka, Prusa, Winiarskiego, Wlazłego, Murka, Świderskiego, Zagumnego. Rywale – w koedukacyjnej drużynie – ambitnie walczyli o każdy punkt. Nie można im było z pewnością odmówić serca, a wynik 3:0 dla „Gwiazd” nie oddaje zaangażowania obu ekip.

Kolejnym, ważnym krokiem we współpracy firmy TAURON i Gigantów Siatkówki była edycja 2021, kiedy to energetyczny potentat został także patronem TAURON Młodych Gigantów Siatkówki i fundował upominki najlepszym, młodym zawodniczkom. – Popularyzacja sportu wśród najmłodszych to w obecnych czasach niezwykle ważne zadanie. Wierzymy, że włączając się w tę inicjatywę, wspieramy wychowanie kolejnego pokolenia gwiazd polskiego sportu – mówił wówczas Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.
W finale TAURON Młodych Gigantów Siatkówki spotkały się utalentowane siatkarki z UKS-u Lidera Konstantynów Łódzki i MKS-u MOS-u Wrocław. Wygrały siatkarki z woj. łódzkiego (2:1). W pokazowym spotkaniu drużyna TAURON Ciepło stoczyła zaciekły bój z Gwiazdami Siatkówki Dolnego Śląska (0:3). W turnieju seniorskim, który był pojedynkiem polsko-tureckim, kolejny raz pierwsze miejsce zajął Jastrzębski Węgiel.

Rok temu Giganci Siatkówki zawitali do Twardogóry. TAURON po raz czwarty był partnerem tytularnym głównego turnieju i po raz drugi TAURON Młodych Gigantów Siatkówki.
- TAURON od wielu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. To sport wielowymiarowy, a przede wszystkim rodzinny. Dzięki temu trafiamy z naszą ofertą do szerokiego grona odbiorców. Mam nadzieję, że nasze wieloletnie wsparcie pomaga w rozwoju tej dyscypliny. Siatkówka na najwyższym poziomie to sportowe emocje, ale także zachęta do dbałości o zdrowie – wyjaśniał w 2022 roku Paweł Szczeszek, prezes TAURON Polska Energia.

- Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie TAURON, nie bylibyśmy w tym miejscu. Dzięki takiemu partnerowi możemy się rozwijać i realizować kolejne cele - stwierdził wówczas Wojciech Rozdolski.

W tym roku przedłużono współpracę Gigantów Siatkówki i TAURON-a do 2025 roku. Edycja 2023 zorganizowana będzie w Twardogórze. Drugi rok z rzędu impreza będzie miała zarówno męską (14-15.10) jak i żeńską edycję (30.09-1.10).
Udostępnij