TAURON Giganci Siatkówki 2023 | 07.09-08.09.2023 i 20-21.10.2023

Finał TAURON Młodych Gigantów w Miliczu

1 rok temu | 05.09.2022, 11:57
Finał TAURON Młodych Gigantów w Miliczu

Milicz będzie w tym roku gospodarzem finału rozgrywek TAURON Młodych Gigantów Siatkówki.

Milicz to bez dwóch zdań siatkarskie miasto. Nic więc dziwnego, że znakomicie wpisuje się w scenariusz TAURON Gigantów Siatkówki. Rozgrywanych było tam wiele ważnych, siatkarskich meczów w tym spotkania seniorskiej reprezentacji Polski. To w Miliczu jest aleja gwiazd, w której swoje dłonie odcisnęło wiele znakomitych, siatkarskich postaci. XIII charytatywny turniej TAURON Giganci Siatkówki w tym roku zacznie się właśnie tam. Czeka nas reaktywacja alei gwiazd i przyjaciół siatkówki, a także finał TAURON Młodych Gigantów Siatkówki, po którym - następnego dnia - impreza przeniesie się do Twardogóry.

TAURON Młodzi Giganci Siatkówki to turniej, który już na stałe wpisał się w program imprezy. - Już ósmy rok będziemy organizować te rozgrywki. Prawie 600 dzieciaków bierze w nich udział. To jest taki nierozerwalny element naszej działalności, bo bez młodzieży nie ma przyszłości. To też jest promocja dla tych dzieciaków, bo – grając finały – mają styczność z gwiazdami siatkówki zawodowej. To jest to miejsce, gdzie można je mieć na wyciągnięcie ręki. Znani siatkarze wręczają nagrody dzieciakom - mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki.

Zanim 23 września w Miliczu zostanie rozegrany wielki finał młodzieżowych rozgrywek, zaplanowano dwa turnieje eliminacyjne. Pierwszy rozegrano w minioną sobotę (3.09) w Sycowie. O medale rywalizowało dziewięć zepołów i 126 dzieci. Cały turniej trwał osiem godzin. Na podium stanęły: MKS Rokita Brzeg Dolny (brąz), UMKS Volley Głogów (srebro) i MKS MOS Wrocław (złoto), który tym samym zapewnił sobie prawo startu w finale.

Drugi turniej eliminacyjny rozegrany zostanie w najbliższą sobotę (10.09) w Wieluniu. W zmaganiach w hali Zespołu Szkół nr 1 weźmie udział dziewięć drużyn. Przypomnijmy, że to miasto które w przeszłości gościło główny turniej Gigantów Siatkówki.

- Jest to pierwsze tak duże wydarzenie w tej hali. 6 grudnia została oddana do użytku. Cieszymy się, że jest tak, jak sobie założyliśmy, że ta hala żyje. Dzięki temu, że WKS Wieluń korzysta z hali, to spełnia ona to, co sobie założyliśmy - cieszy się Krzysztof Dziuba, wicestarosta wieluński.

- To jest kolejna edycja, która odbędzie się w Wieluniu. Fajnie, bo nasze dziewczyny będą mogły rywalizować z ośmioma zespołami, które będą też uczestniczyły w tym turnieju. Będziemy mogli zapromować tę nową salę. Cieszy nas to, że główny organizator Gigantów Siatkówki dalej nam ufa, że Wieluń jest na mapie tego turnieju i współpraca układa się bardzo dobrze - mówi Mariusz Grabczak, prezes WKS-u Wieluń.

Finał w Miliczu zaplanowano na 23.09.

Partnerem tytularnym turnieju jest TAURON. Złotym Sponsorem - PKN ORLEN. Partnerem medialnym Telewizja Polska, która pokaże na żywo wszystkie mecze imprezy.

Udostępnij