Aktualności

Dodano: 2020-07-01

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra w turnieju TAURON Giganci Siatkówki!

 

Miło nam poinformować, że czwartym zespołem, który wystąpi w tegorocznym turnieju TAURON Giganci Siatkówki jest VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

 

Stołeczny zespół jest jednym z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce. W minionym sezonie wywalczył drugie miejsce w PlusLidze. Warto przypomnieć, że klub przejął również bogate tradycje AZS Politechniki Warszawskiej, doskonale znanym w świecie siatkarskim.

 

W VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa występują znakomici siatkarze, w tym mistrzowie świata: Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski i Damian Wojtaszek, a zespół prowadzi utytułowany trener Andrea Anastasi. Z pewnością udział stołecznej ekipy w turnieju znacznie przełoży się na poziom sportowy turnieju TAURON Giganci Siatkówki.

 

– Chciałbym bardzo podziękować za zaproszenie na tak wspaniały turniej, który cieszy się renomą nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jak sama nazwa wskazuje – grają w nim Giganci. Jestem dumny, że dołączamy do tego elitarnego grona. Dwa tygodnie przed inauguracją PlusLigi będziemy mogli sprawdzić swoją formę w starciach z topowymi zespołami. Idea turnieju jest wspaniała! Bardzo się cieszę, że wraz z całą drużyną VERVY Warszawa ORLEN Paliwa będziemy mogli przyczynić się do zebrania środków na szlachetny cel i pomóc potrzebującym – mówi Andrea Anastasi.

 

– Udział tak silnego zespołu w turnieju TAURON Giganci Siatkówki tylko potwierdza, że grają u nas zespoły z najwyższej półki. W tym roku z oczywistych względów musieliśmy postawić na drużyny z Polski, więc cieszę się, że oprócz PGE Skry Bełchatów, Jastrzębskiego Węgla i Trefla Gdańsk do tego grona dołączyła VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. To zespół, który doskonale wpisuje się w ideę naszego turnieju. Tym bardziej nie możemy się doczekać pięknej sportowej walki z udziałem aż tylu mistrzów świata – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju TAURON Giganci Siatkówki.

 

Przypomnijmy, że zawody odbędą się w dniach 28-30 sierpnia w Kępnie. Transmisję na żywo z zawodów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.