Aktualności

Dodano: 2020-07-29

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przygotowują się do sezonu i turnieju TAURON Giganci Siatkówki!

 

W dniach 28-30 sierpnia w Kępnie odbędzie się wielki turniej TAURON Giganci Siatkówki, w którym zagrają cztery bardzo silne zespoły z PlusLigi, czyli Ligi Mistrzów Świata. Wśród nich jest Jastrzębski Węgiel, który szlifuje swoją formę, by jak najlepiej zaprezentować się również w naszych zawodach.

 

Siatkarze ze Śląska trenują już ponad dwa tygodnie. Przypomnijmy, że zespół nieco się zmienił, bowiem wielokrotnych medalistów mistrzostw Polski zasilili atakujący Mohamed Al Hachdadi, rozgrywający Eemi Tervaportti, przyjmujący Yacine Louati, Rafał Szymura i Michał Gierżot, środkowi Łukasz Wiśniewski, Patryk Cichosz-Dzyga oraz libero Szymon Biniek.

 

Co więcej, pierwszym trenerem zespołu ze Śląska został Luke Reynolds. Do tej pory Australijczyk był asystentem pierwszego szkoleniowca w Jastrzębskim Węglu. – Ale w nowej roli czuję się świetnie – przekonuje Reynolds.

 

Szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla cieszy się również w kontekście występu w turnieju TAURON Giganci Siatkówki. – Jako drużyna czujemy się dumni i podekscytowani, że kolejny raz zagramy w tych zawodach. To jeden z turniejów towarzyskich podczas przygotowań, który pozwala drużynom na znakomite przygotowanie, by dobrze wejść w sezon ligowy. W tym roku będzie to jedna z pierwszych okazji, by nowy zespół Jastrzębskiego Węgla pokazał się kibicom i zaprezentował, jak ciężko pracował przez ponad sześć tygodni – mówi Reynolds.

 

Przypomnijmy, że oprócz Jastrzębskiego Węgla w Kępnie zagrają PGE Skra Bełchatów, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa oraz Trefl Gdańsk. Wkrótce przyjrzymy się również przygotowaniom pozostałych zespołów turnieju TAURON Giganci Siatkówki.