Drużyny

  • PGE Skra Bełchatów
  • Jastrzębski Węgiel
  • Trefl Gdańsk
  • VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

PGE Skra Bełchatów

PGE Skra Bełchatów to najbardziej utytułowany klub XXI wieku w Polsce. Przez wiele lat świetnych występów, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i krajowej, zyskał tysiące fanów na całym świecie. Na swoim koncie ma dziewięć mistrzostw Polski, siedem krajowych pucharów, a do tego medale Ligi Mistrzów czy Klubowych Mistrzostw Świata. Najbliższy sezon może być znów bogaty w sukcesy – PGE Skra wzmocniła się m.in. Taylorem Sanderem czy Mateuszem Bieńkiem, czyli kolejnymi znakomitymi siatkarzami, którzy swoje umiejętności pokażą również w Kępnie.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel to klasowa polska drużyna, z sukcesami zarówno w kraju, jak i arenie międzynarodowej. Na swoim koncie ma aż 12 medali w PlusLidze, w tym ten najcenniejszy, który wywalczyła w 2004 roku. Do tego dochodzą sukcesy w Pucharze Polski, a także brąz w Lidze Mistrzów. Warto dodać, że Jastrzębski Węgiel na swoim koncie ma klubowe wicemistrzostwo świata. Tym bardziej ciekawie będzie zobaczyć ten utytułowany zespół w Kępnie!

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk to nieobliczalny polski zespół, który pod wodzą trenera Michała Winiarskiego w minionym sezonie PlusLigi sprawił wiele niespodzianek. “Winiar” właśnie w Gdańsku zadebiutował jako pierwszy szkoleniowiec i widać, że ma pomysł na drużynę. W przyszłym sezonie w Treflu zagra również Mariusz Wlażły, legenda polskiej siatkówki. To z pewnością będzie bardzo ciekawa drużyna, a jej pierwsze mecze zobaczymy właśnie podczas turnieju TAURON Giganci Siatkówki!

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa to klub, który kontynuuje działalność zespołu AZS Politechnika Warszawska. To klub, który od lat gra na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, a jego skład w przyszłym sezonie prezentuje się wyjątkowo ciekawie. Kibicom nie trzeba przedstawiać takich graczy, jak Andrzej Wrona, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski czy Damian Wojtaszek. To kolejna solidna ekipa w turnieju TAURON Giganci Siatkówki!